Finał 20. urodzin Szlachetnej Paczki

499

Autor :ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Wczoraj, tj. 13.12. odbył się finał 20-stej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, w której już po raz kolejny udział wzięła również nasza szkoła. I po raz kolejny udało się! Udało się PRZEPIĘKNIE! Była to jedna z najtrudniejszych akcji, które do tej pory organizowaliśmy. Nie chodzi tu o problemy związane z pandemią (choć te również odegrały swoją rolę!), lecz o zakres wykonanych prac. Udało nam się wyremontować dwa pomieszczenia, doprowadzić ciepłą wodę, zakupiliśmy pralkę i odkurzacz, dokonaliśmy świątecznych zakupów, pamiętając też o upominkach. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie szlachetne serca wielu ludzi, również spoza naszej szkoły, którzy dla nas wykonali szereg prac. Za tę cudowną pomoc w imieniu własnym i naszej podopiecznej bardzo dziękuję! Dziękuję Dyrekcji szkoły (nie macie sobie równych!), Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Administracji i Obsługi (Pani Basiu, Pani Alinko- jesteście WIELKIE!), Rodzicom oraz wszystkim uczniom, którzy wpłacali pieniążki, dostarczali produkty spożywcze i środki higieny. Szczególne podziękowania kieruję do Pań Iwony Poganowskiej i Magdaleny Piotrowskiej – za pomoc w zakupach, dostarczenie kartonów do pakowania i życzliwe wsparcie oraz do Państwa Joanny i Rafała Kryszewskich za ogromne zaangażowanie i pomoc w przewiezieniu paczek do bazy, a następnie do rodziny. Od dawna jesteście ważnymi filarami tej akcji, na których zawsze mogę polegać. Dziękuję wolontariuszom, którzy pomogli mi przygotować i ozdobić paczki. Byli nimi: Natalia Pacholik – kl. 1Mtw, Dominik Mazurek, Nikodem Grad – kl. 2Iwp, Maja Kasprzyk, Amanda Szewczyk, Wiktoria Miłkowska, Wiktoria Chilińska – kl. 2 Hp, Kamil Sych, Jakub Sęk, Dawid Stępniewski, Piotr Zbroszczyk – kl. 2 Ep, Jurand Kryszewski, Laura Latocha, Marcin Trachta, Grzegorz Wojtalczyk – kl. 2 Mtw.

To był fajny czas, Dzieciaki! Zapraszam częściej! 🙂

Najniższy ukłon składam moim osobistym, CUDOWNYM Aniołom, którzy bezinteresownie poświęcili ogrom czasu i zaangażowania, biorąc na siebie najtrudniejsze prace o charakterze budowlanym. Są nimi Panowie: Józef Jaworski, Krzysztof Stencel, Sebastian Sęk, Władysław Krzysztofik. Niektórzy myślą, że cuda zdarzają się wyłącznie z okazji świąt. A one wydarzają się zawsze wtedy, kiedy jeden człowiek łączy to, co ma najlepszego z drugim człowiekiem na rzecz trzeciego człowieka. Za ten kolejny piękny, szkolny CUD, godny 20-stych urodzin raz jeszcze wszystkim, absolutnie WSZYSTKIM, którzy wsparli akcję, z serca DZIĘKUJĘ!

Szlachetna Paczka lubi się też dzielić. Z radością informuję, że przy tej okazji udało nam się także wesprzeć zakup paczek dla dzieci niewidomych i słabowidzących w ramach akcji „Rozweselmy dzieciom święta”.

Ze szlachetnym pozdrowieniem!
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza
Anetta Holc