Orszak Trzech Króli z udziałem artystów z PCAS-u

391

Autor: Starostwo Powiatowe

W tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli, który już od lat organizowany jest w Tomaszowie Mazowieckim 6 stycznia, udział wzięli uczestnicy zajęć teatralno-wokalnych z Powiatowego Centrum Animacji Społecznej.

W latach poprzednich mieszkańcy naszego miasta tworzyli liczne orszaki, które wychodziły z kościołów: przy ulicy Niskiej, ulicy Warszawskiej i Sanktuarium Świętego Antoniego i wędrowały do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Popiełuszki, gdzie miały miejsce dalsze obchody tego święta.

 W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa i związany z nią reżim sanitarny, nie odbyła się tradycyjne forma organizacji tego wydarzenia.

 „N.S.J.-Rodzina”, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego oraz Fundacja „Orszak Trzech Króli” zorganizowały koncert, w którym udział wzięli członkowie grupy teatralno-wokalnej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, którzy zaprezentowali spektakl pt. ”Wejdź w serca nasze, Dziecino”, przedstawiający tajemnicę Bożego Narodzenia i oddania pokłonu dzieciątku Jezus. Reżyserką spektaklu była Joanna Domalik–Dróżdż, a opiekę wokalną nad grupą sprawuje Katarzyna Rychlik.

Na scenie zaprezentowali się: z sekcji teatralnej – Hanna Kaczuba, Wiktoria Freus, Zuzanna Guść, Zuzanna Borowska, Maja Ostalska i Martyna Kołada; z grupy wokalnej – Lena Andrzejewska, Lena Cichocka, Weronika Bąk i Zuzanna Ignasiak; akompaniament gitarowy – Konrad Ignasiak.

Dzieci i młodzież, których mieszkańcy uczestniczący w uroczystościach mogli podziwiać na scenie, na co dzień uczestniczą w zajęciach w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. Chcecie do nich dołączyć? Szczegóły znajdziecie na stronie www.pcastm.pl.

Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS-u zaprasza!