TTBS przypomina o zasadach prawidłowego eksploatowania urządzeń grzewczych

428

Autor: Urząd Miasta

Źródło: TTBS

W związku z trwającym okresem grzewczym, Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o. o. przypomina lokatorom i mieszkańcom nieruchomości będących w zarządzie i dzierżawie Spółki o zasadach bezpieczeństwa przy eksploatacji urządzeń grzewczych na paliwo stałe i gazowe.

Mając na względzie Państwa bezpieczeństwo informujemy również o konieczności regularnego sprawdzania prawidłowego działania czujników czadu i dymu, a w przypadku nie posiadania takiego urządzenia o zgłoszenie takiego faktu do Działu Obsługi Techniczno – Inwestycyjnej Spółki.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo mieszkańców nieruchomości zależy w głównej mierze od nich samych, od wspólnej odpowiedzialności i stosowania zasad prawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych.

Nie bądźmy obojętni, gdy słyszymy, że u sąsiada słychać dźwięk alarmowy czujnika, którego nikt nie wyłącza – może to oznaczać, że urządzenie wykryło bezwonny tlenek węgla (czad!) czyli substancję, która jest trucizną powodującą senność, ospałość, omdlenie lub nawet śmierć.

Przypominamy i uczulamy, że zaklejanie lub zasłanianie wentylacji (nawiewnej i wywiewnej) oraz nawietrzaków okiennych jest najczęstszą przyczyną zatruć czadem oraz nieprawidłowego działania urządzeń grzewczych i wentylacyjnych.

CHROŃ SIEBIE I SWOICH BLISKICH! BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

Telefon do Spółki: 44-724-64-20 oraz w sprawach awaryjnych: 609-955-103

Telefon do konserwatora kominiarskiego (budynki komunalne): 607-300-076

Telefon do konserwatora kominiarskiego (wspólnoty): 606-410-503

Telefon do konserwatora budowlano – Instalacyjnego: 609-955-103

Telefon do konserwatora instalacji gazowych: 603-243-807

Telefon do konserwatora elektrycznego: 505-724-898