
Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Autorzy serii to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Każda część zawiera 10 prostych, ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając. I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką.
Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.
Jajko
Jak sprawdzić wiek jajka? Skąd wiadomo, czy w środku jest kurczak? Dlaczego jedne jajka są jasne a inne ciemne? Czy skorupka może być przezroczysta? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów.
Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając.
I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką, m.in. „Jajko”: • kręcąc jajkiem, poznasz siłę bezwładności; • gotując jajko, odkryjesz, jak ciepło zmienia ciecz w ciało stałe; • wciskając jajko do butelki dowiesz się, że powietrze zmienia objętość pod wpływem temperatury
Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.
Cytryna
Jak zmienić kolor soku? Dlaczego limonka tonie, a cytryna unosi się na wodzie? Jak zrobić wulkan? Dzieci zadają mnóstwo pytań, bo są z natury ciekawe i chcą zrozumieć, jak działa świat. Warto to wykorzystać, zachęcając je do poszukiwania odpowiedzi za pomocą kreatywnych zabaw. Inspiracji można szukać w nowoczesnej serii książek Przygody z nauką. Każda część zawiera 10 prostych ale fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkryją podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswoją wiedzę i polubią uczenie. Naukowcy dowiedli bowiem, że 10% informacji przyswajamy czytając, 20% patrząc i słuchając, 30% patrząc, 50% patrząc i słuchając, 70% mówiąc i 90% – działając.

I właśnie do takiej nauki zachęca seria Przygody z nauką, m.in. „Cytryna”: • zanurzając cytrusy w wodzie, odkryjesz prawo Archimedesa; • pisząc tajną wiadomość, zrozumiesz proces karmelizacji; • robiąc biały ser i czyszcząc monety, poznasz działanie kwasu.
Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.
Papier
Czy da się pokroić banana kartką? Jak złączyć dwie książki bez kleju? Dlaczego kulka papieru spada szybciej niż arkusz? Na te i wiele innych fascynujących pytań Twoje dziecko znajdzie odpowiedzi podczas robienia eksperymentów z tej książki!
„Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” to wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, dzięki której przez fascynującą zabawę będą dokonywać naukowych odkryć. Zamiast skomplikowanych wyjaśnień, autorzy proponują małym odkrywcom serię dziesięciu eksperymentów z papierem i łatwo dostępnymi przedmiotami codziennego użytku. Przystępna forma, prosty, zrozumiały język i zabawne ilustracje rozbudzą w dzieciach ciekawość i miłość do nauki.

Podczas robienia eksperymentów z książki „Papier. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko: ● nauczy się zmniejszać opór powietrza, robiąc papierowe samoloty; ● zrozumie, czym jest tarcie, łącząc dwie książki bez kleju; ● odkryje właściwości papieru, pisząc tajną wiadomość; ● a także pofarbuje papierowy ręcznik, zrobi swój papier z makulatury i o wiele więcej!
Wszystkie fascynujące eksperymenty dzieci powinny przeprowadzać pod opieką osoby dorosłej.
Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.
Poleca:
