Młodzi piłkarze na turnieju PZPN

371

Autor: Urząd Miasta

Źródło: Akademia Piłkarska Lechii Tomaszów Mazowiecki

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Lechia Tomaszów Mazowiecki wzięli udział w halowym turnieju o puchar prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Podopieczni trenera Radosława Wilczyńskiego dzielnie walczyli, ale nie udało im się wyjść z bardzo trudnej grupy, w której rywalizowali z Koroną Kielce, Arką Gdynia i Arkonią Szczecin.

Młodzi tomaszowianie reprezentowali województwo łódzkie dzięki wygranej w turnieju o puchar prezesa MAKiS w łódzkiej Atlas Arenie. Dało im to przepustkę do niedzielnych zawodów, które nieoficjalnie były Mistrzostwami Polski U-12. W pierwszym meczu zielono-czerwoni zmierzyli się z Koroną Kielce. Rywale zaskoczyli naszych piłkarzy szybkością i skutecznością. Niestety Lechia przegrała 1:5 i punktów musiała szukać w kolejnych pojedynkach. Podopieczni trenera Radosława Wilczyńskiego bardzo szybko się zrehabilitowali rozbijając Arkę Gdynia 6:2. O wszystkim miał zadecydować pojedynek z Arkonią Szczecin. Młodzi lechiści walczyli o korzystny wynik do ostatniej sekundy meczu, ale niestety przegrali 0:1 i zakończyli zmagania na trzecim miejscu w grupie.

Lechia: Antoni Pawełkiewicz, Tomasz Bielejewski (1), Karol Klimek, Tobiasz Będziński (1), Denis Kacperek (1), Bartłomiej Chyb, Igor Owczarczyk (4), Stefan Adamus, Jakub Dembowski, Wiktor Kałużny, trener: Radosław Wilczyński, kierownik: Monika Bielejewska.