„Arena Cup 2” już w ten weekend

469

Autor: Urząd Miasta

20 i 21 lutego młodzi panczeniści po raz kolejny zmierzą się podczas Otwartych Zawodów Dzieci „Arena Cup 2” w Arenie Lodowej. To już drugie zawody w łyżwiarstwie szybkim z cyklu „Arena Cup”, które na stałe zagościły w kalendarzu imprez sportowych Areny.

Głównym celem zawodów jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie możliwości udziału w rywalizacji sportowej. „Arena Cup 2” rozegrane zostaną na następujących dystansach: 100m, 300m oraz 500m dopasowanych do odpowiedniej kategorii wiekowej (F1, F2, E1, E2, D1, D2).

Zawodnicy zwolnieni są z opłat startowych. Dodatkowo każdy z nich otrzyma upominek – niespodziankę. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii czekają puchary ufundowane przez marszałka Województwa Łódzkiego oraz medale. Przewidziano też specjalne puchary prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego w kategorii chłopców i dziewcząt oraz nagrodę główną – łyżwy holenderskiego producenta Viking Bronze Eclipse dla zawodnika i zawodniczki, którzy uzyskają najlepszy wynik w rankingu światowym w swojej kategorii na dystansie wśród chłopców i dziewcząt.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Regulamin zawodów – link.

Zawody odbędą się bez udziału publiczności, ale będzie można je śledzić na kanale YouTube Areny Lodowej.

Transmisja live z I dnia zawodów (20.02.2021. godz. 10) – link.

Transmisja live z II dnia zawodów (21.02.2012. godz. 10) – link.