Giganci Programowania – podziękowania i gratulacje

44

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,

z przyjemnością informuję Was o naszym wspólnym sukcesie w konkursie na największą liczbę uczestników podczas wydarzenia “Szkoła z Gigantami”. Nasz wysiłek i praca zaowocowała zdobyciem II miejsca.

Serdecznie Wam wszystkim dziękuję i gratuluję całej społeczności szkolnej.

Dzięki naszej wspólnej pracy zdobyliśmy II miejsce czyli Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt IT, voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania oraz szkolenie dla kadry pedagogicznej z narzędzi do nauczania online

To wspaniały sukces, jednak myślę, że najważniejsze było to, że dzieci i młodzież szkolna, a także kadra pedagogiczna mogła skorzystać z bezpłatnych warsztatów edukacyjnych “Szkoła z Gigantami” oraz “Nauczyciel Przyszłości”

Program zajęć dopasowany był do grup wiekowych: dla młodszych uczniów – programowanie gier w środowisku Scratch, a dla młodzieży tworzenie stron internetowych.

Warsztaty skierowany do kadry pedagogicznej rozwijały znajomość narzędzi wspomagających nauczanie zdalne a także cyfrowe kompetencje w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół.

Każdy uczeń i nauczyciel biorący udział w warsztatach zdobył CERTYFIKAT uczestnictwa.

Przystąpienie szkoły do akcji „Giganci Programowania” było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

nauczyciele informatyki

Jolanta Golczyk i Gabriela Pietrzak