Trwa inwestycja w Tomaszowie Mazowieckim

433

Autor: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi

Roboty w ramach drugiego etapu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie trwają obecnie na kilku odcinkach. Cała inwestycja obejmuje ponad 4 km drogi, a wartość kontraktu to blisko 31 mln zł.

Drogowcy pracują na rondzie Dmowskiego, gdzie wykonano roboty rozbiórkowe na połowie skrzyżowania i kontynuowane jest usuwanie kolizji z infrastrukturą podziemną. Przypominamy, że ruch odbywa się tam obecnie wahadłowo na wlotach ulic Nowowiejskiej i Głowackiego. Na zamkniętym odcinku ulicy Mireckiego, od ronda do ulicy Zgodnej, ułożono stabilizacje pod konstrukcję na połowie jezdni i trwa układanie krawężników. Od ulicy Zgodnej do Szczęśliwej wykonano frezowanie i będą prowadzone dalsze rozbiórki oraz usuwanie kolizji.W ciągu ulicy Opoczyńskiej ułożono stabilizację pod konstrukcję jezdni i prowadzone jest układanie krawężników. Trwa również remont mostu na Pilicy, w ciągu ulicy Białobrzeskiej.

Przypomnijmy, że zakres robót obejmuje odcinek od ronda Dmowskiego, które zostanie powiększone, do granic Tomaszowa (z wyłączeniem zmodernizowanego wcześniej odcinka ulicy Białobrzeskiej). Nowe ronda powstaną również na połączeniach ulic: Mireckiego ze Szczęśliwą oraz Opoczyńskiej z Wąwalską i Gminną. W sumie przebudowanych zostanie 15 skrzyżowań. Do tego pojawią się nowe chodniki o łącznej długości około 7,6 km, kanalizacja deszczowa, zjazdy na posesje, dobrze oświetlone przejścia dla pieszych. Ruch zostanie upłynniony dzięki czternastu zatokom autobusowym.

Nadal obowiązują w mieście objazdy dla ruchu lokalnego oraz przez DK 48, DW 726 i DW 713 dla pojazdów powyżej 3,5 t.