Dzień Ziemi 2021

138

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Nasza szkoła corocznie bardzo aktywnie uczestniczy w obchodach Dnia Ziemi, przygotowując akcje ekologiczne, sadząc drzewa, organizując happeningi, czy apele. Niestety w tym roku, jak wszyscy, możemy zaakcentować udział w tym święcie tylko zdalnie.

Jakie działania podjęliśmy?

  1. Uczniowie młodszych klas obejrzą krótki film ekologiczny „ Kodeks Małego Ekologa”.
  2. Uczniowie klas 5 i 6 na lekcji biologii obejrzą prezentację „Strażnicy Ziemi” i „Segregujmy dla przyszłości”.
  3. Młodzież klas 7 i 8 przygotowała prace plastyczne na temat konieczności ochrony Bałtyku, stworzyliśmy z nich wystawę- zdjęcia prezentujemy poniżej.
  4. Wybrani przedstawiciele z klas 7 i 8 wezmą 22.04 udział w werbinariach przygotowanych przez Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej  przy CEO na temat życia bez odpadów- zero waste:  Zero waste od podstaw, Gotuję nie marnuję, Odpowiedzialna moda, Dlaczego tańczę w lesie?
  5. 6 uczniów z klasy 7 i 8 weźmie w przyszłym tygodniu udział w I Powiatowym Konkursie Ekologicznym „EKO-ARBUZ” organizowanym przez II LO /trzymamy kciuki/.

„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy, i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody”. Naprawdę dużo zależy od Ciebie i Twojej ekologicznej postawy.