Briefing prasowy na temat Powszechnego Punktu Szczepień w Arenie Lodowej

250

Autor: Urząd Miasta

Wczoraj w uruchomionym przez miasto Powszechnym Punkcie Szczepień w Arenie Lodowej odbył się briefing prasowy z udziałem Tobiasza Bocheńskiego – Wojewody Łódzkiego, Mariusza Węgrzynowskiego – Starosty Tomaszowskiego oraz Marcina Witko – Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Tematem briefingu było otwarcie dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i powiatu tomaszowskiego Powszechnego Punktu Szczepień na Arenie Lodowej, który swoją działalność rozpoczął w poniedziałek, 26 kwietnia.

– „(…) Chciałbym bardzo podziękować Panu Prezydentowi Marcinowi Witko za bardzo dobrą współpracę, za efektywne zorganizowanie tego punktu dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i Powiatu. (…). Warto wspomnieć, że ten punkt jest prowadzony, z jednej strony (organizacyjnie) przez miasto, ale z drugiej strony przez szpital powiatowy i Starostwo za co Panu Staroście – Mariuszowi Węgrzynowskiemu bardzo dziękuję”. – powiedział Tobiasz Bocheński, Wojewoda Łódzki.

– „Uważam, że każdy samorządowiec powinien zapewnić mieszkańcom możliwość skorzystania ze szczepienia. Obiekt wyposażony jest w siedem stanowisk szczepienia oraz w możliwość bardzo sprawnej rejestracji pacjentów, osób, które chcą się zaszczepić. Obiekt ten jest również zaopatrzony w pomoc medyczną, którą zapewnia Tomaszowskie Centrum Zdrowia. I za to pragnę podziękować, ponieważ nic by nie znaczył ten obiekt, nic by nie znaczyły te pieniądze, które zarówno rząd jak i samorząd wydał (…) gdyby nie to, że są pielęgniarki, że są lekarze, którzy faktycznie mogą te szczepienia wykonać (…). Chcę przede wszystkim podziękować Panu Wojewodzie, i na ręce Pana Wojewody składam podziękowania Panu Premierowi i rządowi za to, że posiadamy szczepionki, i że możemy zaszczepić mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego oraz mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego”. – mówił Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

– „Bardzo cieszymy się, że w tym miejscu docelowo jest punkt szczepień – przede wszystkim dla mieszkańców Powiatu Tomaszowskiego. Dysponuje najlepszymi możliwościami – po Tomaszowskim Centrum Zdrowia – jeśli chodzi o możliwość zaszczepienia jak największej liczby naszych mieszkańców. Ta obecność pokazuje także bardzo dobrą współpracę samorządu powiatowego, samorządu miejskiego, a także administracji rządowej (…)”. – dodał Mariusz Węgrzynowski, Starosta Tomaszowski.

Powszechny Punkt Szczepień w Arenie Lodowej czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-18.00. Uruchomiono również specjalną infolinię, gdzie osoby chcące się zaszczepić mogą uzyskać informacje o szczepieniach i dokonać rejestracji – numer telefonu: 534 152 930.