Upominki od Zarządu Powiatu Tomaszowskiego z okazji Dnia Dziecka

88

Autor: Starostwo Powiatowe

We wtorek, 1 czerwca 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego z dyrektorami tomaszowskich domów dziecka i placówek opiekuńczych.

Na zdjęciu: Zarząd Powiatu Tomaszowskiego w składzie: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk, Michał Czechowicz  i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, oraz dyrektorzy domów dziecka i placówek pieczy zastępczej, podczas briefingu, który odbył się w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, 1 czerwca 2021 roku, podczas którego Zarząd Powiatu Tomaszowskiego przekazał upominku dla dzieci z domów dziecka i placówek pieczy zastępczej, podległych Powiatowi Tomaszowskiemu

Zarząd Powiatu Tomaszowskiego pamięta o dzieciach, które przebywają w podległych sobie placówkach pieczy zastępczej i z okazji ich święta przekazał upominki, słodycze i zabawki, z które z pewnością wywołają radość na twarzach dzieci.

„1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka – wyjątkowe ważne święto, które dotyka naszych milusińskich, dotyka wszystkie dzieci na świecie, i te małe, i te większe, i te starsze, bo wszyscy czują się dziećmi. Piękne święto, to święto ma przywołać pamięć o dziecku, o dziecku, które jest z nami przez całe życie, które rośnie na naszych oczach, które jest nam wyjątkowo bliskie.  Proszę Państwa,  życzymy wszystkim dzieciom z okazji tego święta, ale na każdy dzień całego roku, nie tylko w dniu dzisiejszym, przede wszystkim dużo zdrowia, wielu uśmiechów, takiej radości, spontaniczności i chyba to, co jest najważniejsze, bo prezenty oczywiście są ważne, ale to, żeby dziecko czuło się kochane, żeby było ważne dla dorosłych. Ono to czuje, ono odpowiednio reaguje. Przytulenie, uścisk, pogłaskanie, to są czasami te elementy, które dają więcej w życiu dziecka, niż wszystkie inne dobra materialne. Życzymy, żeby wszystkie dzieci były kochane, żeby to ich życie najmłodsze przebiegało jak najbardziej w taki radosny sposób. Życzymy, żeby oczywiście  mieli swoich przyjaciół, swoich kolegów, z kim można będzie porozmawiać o swoich problemach, żeby miały komu się zwierzyć ze swoich najmniejszych problemów i żeby mogły czuć się dowartościowane, że są w życiu potrzebne, że mają swoje miejsce na ziemi i żeby wchodziły w dorosłość z takim przekonaniem, że jesteśmy kochane, chcemy tą miłość później oddawać innym.” – złożył najlepsze życzenia wszystkim dzieciom Mariusz  Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„1 czerwca to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Zastanawiałam się dzisiaj, jaka jest definicja dziecka i stwierdziłam, że dzieckiem jesteśmy zawsze. I wtedy, kiedy pojawiamy się na świecie, i wtedy kiedy osiągamy magiczną liczbę osiemnastkę, i wtedy kiedy już jesteśmy bardzo dojrzali. Dlatego życzenia przesyłam wszystkim, tym milusińskim, których uśmiech jest najcudowniejszym oddaniem i najcudowniejszym podziękowaniem za prezent, ale i za obecność i kiedy będziemy dzisiaj do różnych milusińskich docierać, do tych własnych dzieci i do tych sąsiedzkich i do tych innych, to chciałabym Państwa poprosić o chwilę refleksji, żeby za tym prezentem wręczonym, który niewątpliwie wywoła uśmiech na twarzy dziecka, poświęcić mu  trochę czasu. Jakie to byłoby cudowne z okazji Dnia Dziecka, gdyby rodzice zorganizowali dziecku czas. Wspólny spacer, wspólna wycieczka, wspólne pójście do lasu, tym bardziej, że okres pandemii już nam na to pozwala. Dla mnie największym dzisiaj prezentem, wywołującym uśmiech na mojej twarzy, było mijanie grup młodzieży, które jadąc tutaj, na spotkanie, mijałam nieustannie i tych maluczkich i tych większych, bo pewno w ten sposób świętują ze swoją klasą dzisiejszy Dzień Dziecka.

Wszystkim Państwu, słuchającym nas, oglądającym, ale również tu obecnym życzę, żeby jak najdłużej poczuć się dzieckiem.” – powiedziała Wacława Bąk – przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego.

„Dziecko to największy skarb, jaki może się na świecie pojawić. Wszystkim dużym i małym dzieciom życzę, aby uśmiech gościł na twarzach każdego dnia, aby miłość otaczała Was przez całe życie. Wszystkim osobom, które zajmują się dziećmi w rodzinnych domach dziecka, w rodzinach zastępczych i innych placówkach, życzę ogromnej cierpliwości i satysfakcji z tego, że niesiecie tym dzieciom radość, opiekę i zastępujecie im urodziny, często takie, które  nie potrafią sobie poradzić. Rodzicom życzę, aby byli dumni nieustannie ze swoich dzieci. Pierwszy krok, pierwsza piątka w zeszycie, świetnie zdany egzamin, to są ich podziękowania dla nas za to, że jesteśmy, za to, że trzymamy ich często za ręce bądź na rękach, za to, że ich prowadzimy przez całe życie. Tak jak już wspomniała pani Przewodnicząca, życzę wszystkim, abyśmy w sobie odkryli też dziecko.” – takie życzenia przekazała Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas briefingu, który odbył się w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, 1 czerwca 2021 roku, podczas którego Zarząd Powiatu Tomaszowskiego przekazał upominku dla dzieci z domów dziecka i placówek pieczy zastępczej, podległych Powiatowi Tomaszowskiemu

„1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka, jedno z najwspanialszych, najpiękniejszych świąt w kalendarzu, bo dzieci są największą, najcenniejszą, najważniejszą wartością i chciałbym życzyć wszystkim dzieciom zawsze radości, zawsze uśmiechu, wspaniałych dni, aby wszystkie spoglądały wysoko, spełniały swoje marzenia, były też sobą, nie bały się być sobą, aby każdy dzień w ich życiu był wspaniały. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zajmują się pieczą zastępczą, które oddają całe swoje życie dla dzieci, dla dzieci, które tego potrzebują, które znalazły się w cięższej i trudnej sytuacji.

Na zdjęciu: od prawej: Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Wacława Bąk – Przewodnicząca Rady Powiatu Tomaszowskiego, podczas briefingu, który odbył się w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, 1 czerwca 2021 roku, podczas którego Zarząd Powiatu Tomaszowskiego przekazał upominku dla dzieci z domów dziecka i placówek pieczy zastępczej, podległych Powiatowi Tomaszowskiemu

Szanowni Państwo, chylę czoło przed Państwa ciężką pracą. Dzisiejszy dzień jest też dla mnie dniem wspaniałym, radosnym, bo miałem okazję przywieźć dzieci do szkoły, swoje dzieci, i zobaczyć całe podwórza,  całe szkoły pełne dzieci, to czego przez dłuższy czas pandemii zupełnie nie widzieliśmy. I ten uśmiech, i ta radość, to radość wielka i spontaniczność tych dzieci, które mogą się ze sobą już wreszcie spotkać i być, jest bezcenna, i tego Wam, drogie dzieci, życzę, żeby ten czas pandemii  już się powoli kończył. Żeby za chwilę upragnione wakacje były waszymi wspaniałymi wakacjami, aby wyjazdy nad morze, w góry, z rodzicami, ze znajomymi, mogły się odbywać, aby mogły się odbyć tak, jak sobie tego wymarzyliście. Kochane dzieci, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.” – życzył dzieciom Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Za te wszystkie życzenia i prezenty w imieniu wszystkich dyrektorów domów dziecka i placówek pieczy zastępczej podziękowała Barbara Zegar – dyrektor Domu Dziecka „Słoneczko”.