Podwójny sukces kręglarzy Pilicy

439

Autor: Starostwo Powiatowe

W dniach 5-6.06.21. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie w konkurencjach szybkich, do których należą sprint i tandem mieszany. Obie konkurencje rozgrywane są systemem pucharowym na zasadzie pojedynków (przegrany odpada z mistrzostw).

Rewelacyjnie spisali się kręglarze KS PILICA. Mateusz Goździk został mistrzem Polski, a Szymon Kosz wicemistrzem.

W sprincie startował również Filip Skalski KS Pilica, który odpadł w 1/8 po przegranej w bratobójczym pojedynku z Goździkiem, zajmując ostatecznie 14 miejsce.

Wśród juniorek również w 1/8 odpadła Julia Sidło przegrywając w dogrywce z Jagodą Dziamską z KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne. Julia ostatecznie zajęła 11 miejsce.

Wśród tandemów mieszanych na 6 miejscu uplasował się Szymon Kosz z Weroniką Nowak KK Wrzos Sieraków, 8 miejsce zajęli Julia Sidło z Mateuszem Goździkiem, 18 miejsce Filip Skalski z Zuzanną Barkowską z KK Wrzos Sieraków.

Historia lubi się powtarzać. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Mateusz z Szymonem zajęli dokładnie te same pozycje w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w 2016.