Starostwo Powiatowe wznawia bezpośrednią obsługę interesantów

157

Autor: Starostwo Powiatowe

Od dnia 07.06.2021r. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim wznawia bezpośrednią obsługę interesantów. W związku z obowiązującym stanem epidemii i przepisami prawa w tym zakresie, w przypadku dużego natężenia osób  w budynku Starostwa może zajść konieczność poczekania na swoją kolej przed budynkiem. Do budynku będzie można  wejść przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (dezynfekcja rąk, bezpieczna odległość, maseczka).

Godziny otwarcia Starostwa Powiatowego:

poniedziałek  7.30‒15.30
wtorek  7.30‒17.00
środa   7.30‒15.30
czwartek  7.30‒15.30
piątek  7.30‒15.30

KASA czynna: 8.00 – 15.00 (pn., śr., czw., pt.), 8.00 – 16.30 (wtorek)

Obsługa interesantów WYDZIAŁU KOMUNIKACJI:

– odbiór dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów, dokonywanie adnotacji urzędowych w dokumentach rejestracyjnych (hak, gaz LPG, wpisywaniem współwłaściciela itp.) oraz złożenie zawiadomień o zbyciu/nabyciu pojazdu po otrzymaniu biletu od pracownika Starostwa lub pobraniu biletu z internetowego systemu umawiania wizyt z kategorii B” oraz okazaniu go pracownikowi przed obsługą;  wejście do budynku od ul. Szkolnej

obsługa interesantów w powyższym zakresie będzie się odbywała w godzinach 8.00 – 14.00 (pn., śr., czw., pt.) oraz 8.00 – 16.00 (wtorek)

Bilety będą wydawane codziennie rano od godziny 7.30 przy wejściu do Starostwa od ul. Szkolnej.

– złożenie wniosku w sprawie rejestracji i wyrejestrowania pojazdu(demontaż, kradzież, wywóz za granicę pojazdu) oraz w sprawie wymiany dowodu rejestracyjnego lub wtórników – po otrzymaniu biletu od pracownika Starostwa lub pobraniu biletu z internetowego systemu umawiania wizyt z kategorii A” oraz okazaniu go pracownikowi przed obsługą lub za pośrednictwem operatora pocztowego/kuriera; wejście do budynku od ul. Św. Antoniego

obsługa interesantów w powyższym zakresie będzie się odbywała w godzinach 8.00 – 14.00

Bilety będą wydawane codziennie rano od godziny 7.30 przy wejściu do Starostwa od ul. Św. Antoniego.

– złożenie wniosku w sprawie praw jazdy i ich odbiór: osobiście poprzez złożenie kompletu dokumentów na stanowisku obsługi praw jazdy (sala operacyjna praw jazdy) lub za pośrednictwem operatora pocztowego/kuriera; wejście do budynku od ul. Szkolnej

obsługa interesantów w powyższym zakresie będzie się odbywała w godzinach 8.00 – 14.00 (pn., śr., czw., pt.) oraz 8.00 – 16.00 (wtorek)

Ilość dostępnych biletów w Kolejkomacie Wydziału Komunikacji uzależniona będzie od bieżących możliwości obsłużenia interesantów Wydziału. Dotychczas umówione wizyty będą realizowane zgodnie z ustalonym terminem bez konieczności pobierania biletu w Kolejkomacie. 

Kolejność obsługi można śledzić poprzez  YouTube https://www.youtube.com/c/PTM101600

Umawianie wizyt za pośrednictwem internetowego systemu umawiania wizyt będzie możliwe od 06.06.2021 r. przez stronę https://suw.powiat-tomaszowski.pl

Przywrócone zostaje również osobiste udzielanie porad prawnych/nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu tomaszowskiego. Umawianie wizyt pod nr telefonu 797 876 260.

Ponadto przypominam, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje interesantów w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24 w Tomaszowie Maz. budynek C, tel. 44 725 30 90.

W przypadkach kiedy jest to możliwe zachęcamy do załatwiania spraw drogą elektroniczną (w tym za pośrednictwem ePUAP) lub telefonicznie.

 Starosta Tomaszowski