Mateusz Goździk po raz kolejny mistrzem Polski juniorów

648

Autor: Starostwo Powiatowe

W dniach 26-27.06.21. na kręgielni w Lesznie rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym.

zdjęcie z Mistrzostw Polski Juniorów oraz Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w kręglarstwie klasycznym, które odbyły się w Lesznie 26-27 czerwca 2021 roku

Rewelacyjnie spisał się nasz czołowy zawodnik Mateusz Goździk, który po dwóch równych startach 626+626 został mistrzem Polski Juniorów wygrywając z zawodnikiem KS Polonia 1912 Leszno  Mateuszem Klechą tylko jednym kręglem. Emocjonująca walka pomiędzy zawodnikami toczyła się do ostatniego rzutu w którym Mateusz trafił 9 kręgli. Brązowy medal zdobył Jakub Cwojdziński KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne.

Mateusz Goździk wraz z Szymonem Koszem zostali wicemistrzami Polski w parach, a wspomożeni przez Filipa Skalskiego i juniora młodszego Michała Skalskiego wywalczyli brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Bardzo dobry start zaliczyła nasza jedyna juniorka, Julia Sidło, która po startach 559 i w finale 589 zajęła tak nie lubiane 4 miejsce. Julia wraz z juniorkami młodszymi: Kornelią Kujdą, Aleksandrą Skoneczną i Małgorzatą Kompą zajęły 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Należy tu przypomnieć że Mateusz 6 czerwca został mistrzem Polski w sprincie, a po 20 dniach dołożył mistrzostwo indywidualne.

Zawodnicy przygotowują się teraz do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Słowenii pod koniec sierpnia. Poszukujemy osób chętnych aby nas wesprzeć w działaniach, ponieważ sekcja boryka się z dużymi problemami finansowymi.

Dziękujemy za pomoc obecnym sponsorom: Zakład Optyczny B.W. Olejniczak, Mesgo Poland, Artom Budownictwo  Spółka z o.o.

Specjalne podziękowania należą się firmie przewozowej „Konrad” pana Dębca, która nam bardzo pomogła w zorganizowaniu wyjazdu.