Podsumowanie pierwszego tygodnia zajęć wakacyjnych w PCAS-ie

387

Autor: Starostwo Powiatowe

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowało czas dzieciom i młodzieży w czasie tegorocznych wakacji. Minął pierwszy tydzień zajęć.

Na zdjęciu: atrakcje wakacyjne 2021 zorganizowane dla dzieci przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

„Udało się nam nie nudzić, a wręcz posiąść nadmiar wrażeń. Aż trudno wymienić nasze wszystkie działania, ale jak zapowiadaliśmy, tak też zrobiliśmy… Byliśmy tu i tam, widzieliśmy to i owo, spotkaliśmy tych i tamtych… Zatem „odwiedziliśmy” słoneczną Hiszpanię i poznaliśmy podstawy wakacyjnego słownictwa, lepiliśmy z gliny przedmioty użytkowe, a chusta animacyjna pomogła nam się integrować i wymieniać doświadczenia. Zrobiliśmy też swoje gipsowe łapki. Odwiedziliśmy Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i tajemnicze schrony z okresu II wojny światowej. Byliśmy też w Parku linowym „Nad Pilicą” w Tomaszowie Mazowieckim i w Stadzie Ogierów w Bogusławicach. PCAS zaprosił nas też do swojego teatru, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Opowiem Ci bajkę” w reżyserii Joanny Domalik-Dróżdż! Ostatni dzień spędziliśmy „po wojskowemu” w 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej, gdzie przyjrzeliśmy się pracy żołnierzy. Oczywiście nie zabrakło też profilaktyki i prelekcji o bezpiecznych wakacjach. To zapewniły nam panie: sierżant Monika Czarnecka z KPP w Tomaszowie, Aleksandra Motyl z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tomaszowie Mazowieckim i asp. Katarzyna Kowalska ze Straży Pożarnej. Na dalszą część wakacji jesteśmy wyposażeni w olbrzymią wiedzę i doświadczenie. A już dziś w progach PCAS-u stanęli kolejni uczestnicy zajęć wakacyjnych.” – czytamy na stronie Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Na zdjęciu: atrakcje wakacyjne 2021 zorganizowane dla dzieci przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim

Dorota Ignasiak – dyrektor PCAS-u zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia kolejnych dni wakacji z instruktorami Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Wiele atrakcji czeka na uczestników.