Płyniemy z nurtem rzeki Pilicy!

565

Autor: Starostwo Powiatowe

Już w tegorocznym sezonie miłośnicy turystyki kajakowej, pieszej i rowerowej mogą w pełni korzystać z całej infrastruktury przygotowanej w ramach projektu partnerskiego pn. „Podnoszenie jakości zasobów turystycznych Doliny rzeki Pilicy poprzez rozwój infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej w Powiecie Tomaszowskim”.

Herby partnerów projektu w kolejności: Powiat Tomaszowski, Gmina Tomaszów Mazowiecki, Miasto Tomaszów Mazowiecki, Gmina Inowłódz, Gmina Rzeczyca

Na szlaku wodnym Pilicy na jej odcinku biegnącym przez Powiat Tomaszowski powstała wspaniała infrastruktura do obsługi turystyki kajakowej – od „Ogrodów” w Smardzewicach, przez Przystań w Tomaszowie Maz., przystanie w Spale i Inowłodzu po Łęg i Grotowice w Gminie Rzeczyca. Do tego liczne miejsca do wypoczynku i rekreacji oraz ścieżki piesze i rowerowe. Wszystkie zrealizowane w ramach projektu inwestycje sprawiają, że Powiat Tomaszowski może pochwalić się kompletną ofertą turystyczną skierowaną głównie do kajakarzy.

Pełnia sezonu turystycznego jest także wspaniałą okazją do promocji turystyki w Dolinie rzeki Pilicy. Projekt zakłada bowiem promocję Doliny rzeki Pilicy jako marki turystycznej regionu. Hasło kampanii promocyjnej – „Dolina rzeki Pilicy: płyniemy z nurtem” ma zachęcić miłośników turystyki kajakowej do zaplanowania spływu w naszym powiecie oraz stać się rozpoznawczym mottem tomaszowskiego odcinka Pilicy.