Rozkład Jazdy MZK po wakacyjny – szkolny

89
MZK
Foto: Urząd Miasta

Autor: MZK

Od 30 sierpnia do 31 sierpnia br. dla autobusów MZK obowiązuje feryjny rozkład jazdy (bez kursów szkolnych). Natomiast od 1 września wprowadzony zostaje szkolny rozkład jazdy, czyli powracają do rozkładu linie nr 31, 32 i wszystkie kursy szkolne (zwiększona zostaje ilość kursów i następuje korekta dla obowiązujących). Wymiana rozkładów przystankowych nastąpi w sobotę i w niedzielę (28-29.08).

MZK przypomina o obowiązujących objazdach i zmianach tras w związku z trwającym remontami dróg. Zgodnie z informacją od ZDW w Łodzi na drodze wojewódzkiej nr 713 nastąpi wkrótce (wstępnie od 01.09 do 30.09.) tymczasowe zamkniecie dla ruchu ulicy Radomskiej. Na czas prowadzonych prac w ciągu ulicy Radomskiej część kursów linii nr 8 zostanie skrócona do pętli Ludwików przy Jana. Dzielnica Białobrzegi obsługiwana będzie autobusami linii nr 36, 37 i 38 i wyznaczonymi kursami autobusu linii nr 8 przez Szymanówek – Wąwał do Opoczyńskiej.

Na czas trwania prac drogowych na ulicach Opoczyńskiej i Radomskiej i wprowadzenia trasy objazdowej celem lepszej orientacji dla pasażerów zmienia się oznaczenie połączeń kursów linii nr: 38 i 37 wykonywanych z pl. Kościuszki przez  Szymanówek i Wąwał do Ciebłowic oznaczając je jednym numerem linii nr 37. Nie dotyczy to kursów wykonywanych jeszcze w połączeniu z linią nr 8

W dniu 30-08-2021 r. (poniedziałek) w godzinach 8.00 – 20.00 w związku z pracami drogowymi przewidywane jest zamknięcie przejazdu ulicą Legionów  na odcinku od skrzyżowania z Dąbrowską do ronda przy ulicy Zielonej. Po zamknięciu przejazdu umożliwiony ma zostać przejazd dla autobusów linii nr 5 i 45 przez ulicę Dąbrowską w obu kierunkach i dalej stałą trasą. Objazd dla linii nr 7 przebiegał będzie od ulicy Smugowej przez ulice: Graniczną, W.Panfil, Jana Pawła II, J.Słowackiego, Grunwaldzką do pl. Kościuszki ulicą Legionów do ul. Bema, dla autobusów linii nr 5 i 45 wprowadza się do odwołania objazd w obu kierunkach ulicami: Legionów i Zieloną.

Link do rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od 30 sierpnia 2021 roku.