II nagroda dla Ciebłowian na Spotkaniach Folklorystycznych ETNOSTRADA 2021 w Częstochowie

531

Autor: Starostwo Powiatowe

Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie” wywalczył II nagrodę na Spotkaniach Folklorystycznych ETNOSTRADA 2021 w Częstochowie.

Organizatorem konkursu ETNOSTRADA 2021 jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. W sobotę,  2 października 2021 roku od godz. 10.30 w Akademickim Centrum Kultury „Klub Politechnik” w Częstochowie wystąpiły  dwadzieścia dwa zespoły folklorystyczne, śpiewacze, obrzędowe, taneczne i muzyczne. Zespół Ciebłowianie z Ciebłowic Dużych i Smardzewianie ze Smardzewic reprezentowały powiat tomaszowski.

Opiekę nad zespołami sprawuje Gminny Dom Kultury w Wiadernie. Franciszek Szmigiel – Wójt gminy Tomaszów Mazowiecki i Monika Saktura – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie, są dumni i bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników.  

Tematem przewodnim Etnostrady 2021 było wesele. Zespół Pieśni i Tańca Smardzewianie zajął I miejsce, a Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie II miejsce.

„Gratulujemy wszystkim zespołom, organizatorom Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i dziękujemy za ten piękny czas z ludową muzyką weselną oraz za wspaniałą wspólną zabawę.” – czytamy na stronie Ośrodka Kultury w Częstochowie.