Nauczyciele szkolili się w ramach programu LIDER100 SPORT

177

Autor: Urząd Miasta

Tomaszowscy nauczyciele wzięli udział w pierwszym szkoleniu merytorycznym i praktycznym w ramach programu „LIDER100 SPORT: Program rozwoju aktywności fizycznej i kompetencji społecznych dla dzieci, rodzin i nauczycieli województwa łódzkiego na lata 2021-2025”, którego Miasto jest beneficjentem.

26 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 nauczyciele szkolili się z zakresu prowadzenia zajęć dla dzieci i na temat kompetencji społecznych do przeprowadzania spotkań z rodzicami z wykorzystaniem współczesnej pedagogiki oraz otrzymanego sprzętu sportowego. Po zakończonym szkoleniu nauczyciele otrzymali certyfikaty. Pozyskana w jego trakcie wiedza przyczyni się do uatrakcyjnienia prowadzenia zajęć z najmłodszymi.

Podczas czteroletniej realizacji projektu w szkołach odbędą się wizyty wsparcia, które dadzą możliwość prowadzenia zajęć pokazowych z uczniami i rodzicami w celu przekazania wiedzy i materiałów dla rodziców, dotyczących m.in. kompetencji społecznych rodziców związanych z wychowaniem dzieci.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji projektu dziewięć placówek edukacyjnych z terenu Tomaszowa Mazowieckiego zostało zakwalifikowanych do udziału w programie i otrzymało bezpłatnie sprzęt sportowy oraz materiały dydaktyczne.