Sukces wokalistek z MCK

392

Autor: MCK

Duet Julianna Kołodziejczyk i Magdalena Gosa oraz solistka Maja Chyb, reprezentujące Miejskie Centrum Kultury, znalazły się w gronie laureatów XI Tomaszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejny sukces podopiecznych Beaty Niedzielskiej, trenerki wokalnej w MCK.

Przesłuchania konkursowe odbyły się 15 grudnia ub.r., a podsumowanie festiwalu i wręczenie nagród zwycięzcom w minioną niedzielę, 16 stycznia br. Wśród laureatów znalazły się reprezentantki Miejskiego Centrum Kultury. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce przyznano zespołowi Wokalni w składzie: Julianna Kołodziejczyk i Magdalena Gosa. Wokalistki urzekły jurorów wykonaną na głosy pastorałką „Przysiadło słoneczko”. Wyróżnienie w kategorii 7-9 lat wyśpiewała z kolei Maja Chyb, która zaprezentowała kolędę „Nasz wielki Król”.

Na liście zwycięzców znalazła się również Martyna Baran, która zajęła pierwsze miejsce w kat. 7-9 lat. Podczas festiwalu reprezentowała swoją szkołę, ale na co dzień umiejętności wokalne rozwija pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej w Miejskim Centrum Kultury.