Walentynki „z miłości do planety”

176

14 lutego obchodzimy święto zakochanych, kojarzące się z gestami miłości
i podarunkami. W tym roku Castorama podpowiada w jaki sposób, poprzez rozważną konsumpcję i codziennie nawyki, możemy okazywać miłość naszej planecie.

Walentynki to święto budzące pozytywne skojarzenia. Za sprawą spotkań i prezentów okazujemy wtedy nasze uczucia, sympatię i troskę. Castorama proponuje nowe spojrzenie na tradycyjne podejście do dnia zakochanych i zwraca uwagę, że z troską o najbliższych związana jest troska o planetę, będącą naszym wspólnym domem.

Jednym z obszarów, w jakim możemy wprowadzać zmiany chcąc okazać miłość planecie, tak jak bliskim jest zwrócenie szczególnej uwagi na rzeczy towarzyszące nam na co dzień. Podejście less waste promuje ograniczanie ilości odpadów jakie wytwarzamy i danie przedmiotom drugiego życia. Możemy to zrobić poprzez przekazanie ich dalej lub naprawę czy w przypadku mebli renowację, najlepiej przeprowadzoną wspólnie
z ukochaną osobą.

Z troską o naturę związane jest także podejmowanie rozsądnych i proekologicznych decyzji zakupowych. Stawiając na trwałe materiały dobrej jakości, ograniczymy ich zbyt szybkie zużycie. Robiąc zakupy warto w miarę możliwości wybierać produkty z surowców powstałych z poszanowaniem środowiska, takich jak drewno certyfikowane w systemie FSC® lub PEFCTM.

Miłość do planety to również uważność w codziennych, drobnych czynnościach, które wykonywanie zmienia się z czasem w pozytywny nawyk. Przykładem może być sortowanie powstałych w naszych domach odpadów na 5 frakcji, co maksymalizuje odzyskiwania zasobów. Warto wyrabiać w sobie dobre nawyki troszcząc się o środowisko!

Castorama Polska od wielu lat promuje postawy proekologiczne, popularyzując wiedzę
o zrównoważonym rozwoju. Powstała podstrona, inspiruje, w jaki sposób okazać miłość naszej planecie, nie tylko od święta: https://www.castorama.pl/lp/z-milosci-do-planety.