„Mistrz” – Seans z Cyklu Kultura Dostępna

172

Wiosna w sieci kin Helios przyniesie widzom miłą niespodziankę związaną z ilością filmów prezentowanych w ramach cyklu Kultura Dostępna. Marcowy kalendarz wskazuje bowiem na pięć czwartkowych spotkań kinomanów z polskimi filmami.   

10 marca mistrzowskie rękawice założy Piotr Głowacki wcielając się w legendę boksu Tadeusza „Teddy’ego Pietrzykowskiego” w filmie „Mistrz”. Teddy zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Pozostając w klimacie walki na pięści, tym razem bez rękawic, 17 marca widzowie zobaczą „Furiozę”. Mocne, surowe kino ukazujące egzotyczny świat, w którym siła i honor odgrywają kluczowe role. Bohaterka kolejnego filmu to prawdziwa fighterka – Aleksandra Rola –bezkompromisowa zawodniczka MMA, która w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki. „Furia” to dokument o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką trzeba za to zapłacić, ale także o potrzebie bliskości, o tym, jak za wszelką cenę każdy jej pragnie i jak ją sobie rekompensuje.

W ostatni dzień marca cykl spotkań zamknie film „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie”,w którym widzowie zobaczą nieznaną do tej pory historię życia przyszłego Prymasa z okresu wojny. Film obrazuje czas kiedy młody Wyszyński został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej, gdzie dodawał otuchy swoim kompanom.

Seanse w ramach cyklu Kultura Dostępna wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 i 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.