Kolejna dotacja dla MCK

235

Autor: MCK

31 tysięcy złotych trafi do Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim na realizację projektu pn. „FotoGraffia”. Pieniądze te instytucja pozyskała z programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Edukacja Kulturalna.

W ramach projektu, skierowanego do młodzieży, dorosłych oraz seniorów (w tym osób ze szczególnymi potrzebami), zorganizowane zostaną warsztaty międzypokoleniowe pt. „Opowiem Ci naszą historię”, a także warsztaty fotografii analogowej oraz malowania murali, które zakończą się stworzeniem tych ostatnich w przestrzeni miejskiej.

Szlakiem powstałych murali przebiegać będzie ścieżka edukacyjna. Spacerując nią poznać będzie można historię Tomaszowa Mazowieckiego oraz jego mieszkańców. W planach jest również wydanie publikacji zawierającej archiwalne zdjęcia pozyskane od uczestników projektu wraz z historią przedstawionych na nich miejsc oraz zdjęcia nowo powstałych murali.

Celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności poprzez poszukiwanie w archiwach rodzinnych ciekawych historii związanych z Tomaszowem Mazowieckim i jego mieszkańcami, rozbudzanie szacunku do tradycji oraz ożywienie lokalnej tożsamości kulturowej.

Więcej szczegółów wkrótce.