Mistrzowie piłki nożnej i powiatu

565

Autor: ZSP Nr 8

W dniach 07-08.04.2022 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców. Rozgrywki miały dość nietypowy przebieg, gdyż ze względu na prognozowane złe warunki atmosferyczne fazę grupową rozegrano w hali zaś finały na boisku typu Orlik. Podczas rozgrywek dobrą formę i duże umiejętności piłkarskie zaprezentowali uczniowie naszej szkoły wygrywając wszystkie spotkania. Pierwszego dnia zawodów podczas gier grupowych piłkarze ZSP 8 wygrali kolejno z ZSP 3 – 4:1, ZSP 2 – 3:0 oraz z II LO – 6:2 i z pierwszego miejsca awansowali do gier finałowych. Drugi dzień zawodów to zmagania finałowe na Orliku. Nasi reprezentanci w swoim pierwszym meczu półfinałowym zmierzyli się z piłkarzami ZSP 1. Po zaciętym i obfitującym w wiele sytuacji bramkowych z obu stron to nasi panowie ostatecznie pokonali „mechanika” 1:0. Mecz finałowy z I LO to prawdziwy dreszczowiec. W regulaminowym czasie gry żadna z ekip nie zdołała przechylić zwycięstwa na swoją stronę i był remis 1:1. Przed zespołami dogrywka 2 x 3 minuty. W pierwszej części dogrywki żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Jednak w końcówce drugiej części dogrywki pięknym strzałem z rzutu wolnego popisuje się Piotrek Jaxa i zamienia go w zwycięską bramkę. Najlepszą drużynę tegorocznych rozgrywek stworzyli: Piotr Jaxa – Kwiatkowski, Alan Grochowalski, Igor Wojtaszewski, Adam Kobalczyk, Filip Stępski, Szymon Kardas, Arkadiusz Drozdel, Filip Bogus, Mateusz Dębiec, Maciej Białas, Filip Olsiński i Mateusz Kuta. Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

11 kwietnia 2022r na boisku  w II LO odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja awansowała do tego finału z miejsca drugiego przegrywając ilością bramek z ZSP nr1. Rozgrywki eliminacyjne ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne rozegrane zostały w hali sportowej, natomiast finał odbył się zgodnie z regulaminem na świeżym powietrzu. Pierwszy mecz nasze dziewczyny rozegrały z ZSP nr2 wygrywając 1:0 i tym samym awansowały do gry o pierwsze miejsce. Dziewczyny do ostatecznej walki wyszły bardzo zmotywowane, ponieważ nie chciały być gorsze od swoich kolegów ze szkoły, którzy kilka dni wcześniej wywalczyli pierwsze miejsce.  W walce o złote medale znów spotkaliśmy się z drużyną ZSP nr 1, ale tym razem to nasze dziewczyny zdobyły większą liczbę bramek (2:1) i stanęły na najwyższym miejscu podium tych mistrzostw. 

Obie nasze drużyny awansowały do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się 21 kwietnia. 

Naszą szkołę reprezentowały: 

Nadia Pawłowska 2P, Milena Jaros 1A, Julia Lubicka 1A, Oliwia Opulska 1P, Ewa Polewczyk 1P, Patrycja Stańdo 2P, Joanna Dziubek 3TP, Martana Nowakowska 1P, Jagoda Grudziecka 3AP, Kinga Bojdo 3AP, Julia Bartczak 2TA, Marika Lesiewicz 3 CP, Patrycja Dziubałtowska 2A.

Gratulujemy!