Podsumowanie Majówki 2022

538

Autor: asp.sztab. Radosław Gwis

Policjanci podsumowali długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci, w tym ci którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”. Mimo zwiększonego natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego było całkiem bezpiecznie. Policyjne statystyki są porównywalne z ubiegłorocznymi.

Policyjne działania „Majówka 2022” trwały 5 dni od 29 kwietnia 3 maja. Jak co roku policjanci z łódzkiego garnizonu czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Funkcjonariusze byli także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Pogoda dopisała, ruch odbywał msię płynnie i bez większych utrudnień. Statystyki majówki są podobne do zeszłorocznych, choć wówczas działania trwały tylko 4 dni.

Podczas 5 dni działań „Majówka 2022” na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 23 wypadki, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 27 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 84 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania w roku 2021 działania trwały 4 dni, a policjanci odnotowali 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 24 zostały ranne. Wówczas policjanci zatrzymali 99 nietrzeźwych kierujących.