Budowa hali targowej szansą na targowisko na miarę XXI wieku

315

Autor: Urząd Miasta

O potrzebie  unowocześnienia targowiska miejskiego poinformowali wczoraj prezydent miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski  oraz przedstawiciele kupców. Na najbliżej sesji radni mają podjąć decyzję w sprawie przeznaczenia środków na przygotowanie koncepcji budowy nowej hali targowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Nowoczesny rynek to oczekiwanie zarówno mieszkańców, którzy w dobrych warunkach chcą robić zakupy zdrowej lokalnej żywności, owoców, warzywa, pieczywa i innych, oraz towarów odzieżowych niekoniecznie pochodzących tzw. sieciówek. Najwyższy czas aby mogli prowadzić swoją działalność w komfortowych warunkach i standardach XXI wieku- powiedział Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Dziś polski rząd dedykuje wiele programów wsparcia dla rodzimych producentów żywności ekologicznej, drobnych przedsiębiorstw. Jest to najlepszy czas aby wspólnymi siłami opracować koncepcje budowy hali, która będzie miała szanse zadowolić wszystkich, zarówno kupców, którzy będą mogli konkurować z ofertą marketów jak i ich klientów- powiedział obecny na konferencji  Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski.

Budowa nowoczesnej hali targowej zostanie przeprowadzona w ścisłej konsultacji ze środowiskiem kupieckim i mieszkańcami Tomaszowa Mazowieckiego.

Jeżeli radni zatwierdzą inicjatywę będzie to początek ciężkiej i żmudnej pracy.  Powstanie zespół składający się z osób reprezentujących środowiska zainteresowane projektem. Jego zadaniem będzie wypracowanie takiej koncepcji, która uwzględni potrzeby wszystkich tych grup. Następnie powstanie dokumentacja techniczna, ostatnim etapem będzie zorganizowanie  niełatwego procesu inwestycyjnego tak by tomaszowscy kupcy mogli w sposób nieprzerwalny prowadzić swoją działalność w czasie jej trwania.

Miasto z powiatem będą wspólnie zabiegać o środki zewnętrzne na realizację tej inwestycji. Inwestycji, której zadaniem będzie wspieranie rozwoju drobnych przedsiębiorców. Inicjatorom przedsięwzięcia szczególnie zależy na tym, żeby mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego mieli dostęp do żywności i produktów najwyższej jakości. Jednocześnie niezwykle istotne jest, aby wspomniane produkty pochodziły od rolników i wytwórców z „ziemi tomaszowskiej”, czyli z powiatu tomaszowskiego, stąd ścisła współpraca z powiatem, za którą stoi deklaracja wsparcia budowy obiektu ze strony Mariusza Węgrzynowskiego – Starosty Tomaszowskiego.

Na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie przedstawiona uchwała zmian w budżecie, której celem będzie uruchomienie kwoty 90 000 złotych na opracowanie koncepcji budowy hali targowej. Jeśli zmiana zostanie pozytywnie przegłosowana przez radnych, w najbliższym czasie odbędą się szerokie konsultacje z kupcami. W ich trakcie zostaną wyłonieni przedstawiciele tego środowiska do pracy w zespole konsultacyjnym, pracującym nad przygotowaniem projektu, który będzie miał szanse zadowolić wszystkich: tak mieszkańców, jak i tych, którzy na co dzień będą w wybudowanej hali prowadzili działalność bądź pracowali.