Rodzinny piknik Ceramiki Paradyż nad Pilicą

140

W minioną sobotę, 18 czerwca, na terenie Fundacji Proem w Zakościelu, odbył się piknik dla dzieci pracowników Ceramiki Paradyż „Paradyż Kids”. Wiodący producent płytek ceramicznych w kraju od marca systematycznie wspiera działania pomocowe Fundacji w kontekście trwającej wojny w Ukrainie, dlatego też do udziału w wydarzeniu zaproszono podopiecznych ośrodka – przebywające w nim dzieci z Ukrainy wraz z opiekunami.

Dekorowanie płytek, mini zoo, animacje, dmuchańce, smakołyki, rzemieślnicze lody, lemoniada, przekąski, konkursy z nagrodami, a także strefa relaksu w malowniczo położonym ośrodku nad Pilicą. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie. Ogromną popularnością cieszyły się również aktywności sportowe: wyścigi rowerowych gokartów, gra w piłkę nożną oraz plażową na specjalnych boiskach. Wszystko po to, aby tego dnia najmłodsi mieli jak najwięcej zapewnionych atrakcji do zabawy, a przede wszystkim doskonałą okazję na rodzinne spędzenie czasu z najbliższymi. W tym roku oprócz pociech pracowników Ceramiki Paradyż, w pikniku udział wzięły dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy przebywający na terenie ośrodka.

– Ceramika Paradyż od lat chętnie organizuje wydarzenia dla pracowników oraz angażuje się w akcje charytatywne i działalność społeczną. Nasza radość i satysfakcja są jeszcze większe, kiedy możemy sprawić, że dzieciaki są szczęśliwe. Od początku wojny w Ukrainie podjęliśmy działania, które miały na celu wsparcie tych najbardziej potrzebujących. Organizując piknik dla dzieci naszych pracowników uznaliśmy, że nie może tu zabraknąć także podopiecznych Fundacji. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień na dobrej zabawie, zapominając przez chwilę o codziennych troskach – powiedziała Beata Derewęda-Kotusiewicz, koordynatorka wydarzenia, dyrektor administracji i zarządzania nieruchomościami Ceramiki Paradyż.

Fundacja Proem Zako od przeszło dwóch dekad pomaga dzieciom i młodzieży rodzin z różnych środowisk społecznych popularyzując zdrowy styl życia, edukację, sport oraz aktywny wypoczynek. Stawiając na stwarzanie młodemu pokoleniu możliwości rozwoju, propaguje i organizuje wolontariat oraz praktyki studenckie. Od pierwszych dni wojny Fundacja działa na rzecz uchodźców, zapewniając im pomoc materialną oraz wsparcie w znalezieniu mieszkań i pracy głównie w Niemczech i Holandii.

– To był niezapomniany dzień, pełen wspaniałych atrakcji, słodyczy, zabaw i przygód!  Jestem pewny, że zostanie w pamięci uczestników tego wyjątkowego Rodzinnego Pikniku na wiele, wiele lat. W imieniu naszych podopiecznych – dzieci uchodźców z Ukrainy, ich opiekunów i rodzin serdecznie dziękujemy Firmie Ceramika Paradyż za zaproszenie do udziału w tak radosnym wydarzeniu, a przede wszystkim za pomoc finansową i materialną udzielaną nam od początku kryzysu w Ukrainie. Jesteśmy wdzięczni za Państwa szlachetny gest i możliwość współpracy w niesieniu pomocy naszym sąsiadom zza wschodniej granicy, którzy tutaj w naszym regionie znaleźli schronienie i przyjaciół. Życzymy Państwa Firmie, Zarządowi oraz Pracownikom powodzenia w życiu zawodowym i wiele satysfakcji z prowadzonej działalności charytatywnej – dodał Daniel Wawrzyniak prezes Fundacji Proem Zako.

Piknik „Paradyż Kids” zorganizowano z okazji przypadającego w czerwcu Dnia Dziecka. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim blisko 500 osób.