Jaką kancelarię adwokacką wybrać w Łodzi i dlaczego?

418

Czasem konieczne staje się skorzystanie z profesjonalnej porady prawnej. Wymaga to oczywiście znalezienia odpowiedniej kancelarii adwokackiej. Na rynku w Łodzi działa wielu prawników i adwokatów, ale nie każdy będzie godny polecenia. Nie można kierować się wyłącznie cennikiem, zdecydowanie ważniejsze będą opinie na temat danej kancelarii, referencje. Można popytać wśród znajomych, czy mają namiary na zaufaną osobę lub poszukać w internecie. Jest kilka istotnych kwestii, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze kancelarii adwokackiej w Łodzi.

Kancelaria adwokacka w Łodzi – na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

W przypadku korzystania z usług prawniczych kluczowe jest to, aby dana osoba miała odpowiednie uprawnienia, trzeba to zweryfikować przed podjęciem współpracy. Zaleca się wybrać specjalistę, który podlega organom nadzorczym, musi przestrzegać zasad etyki zawodowej, posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Prawnik w Łodzi ma być osobą godną zaufania, która dochowa tajemnicy, będzie działać w imieniu klienta i dbać o jego interesy. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kompleksowych usług. Istotne jest indywidualne podejście do klienta. Znaczenie mają wykształcenie usługodawcy, szkolenie aplikanckie i zdany egzamin adwokacki.

Z czymś takim można reprezentować swojego klienta przed urzędami, sądami najwyższej instancji oraz zostać obrońcą w sprawach karnych i karno-skarbowych. Warto od razu zaznaczyć, że radca prawny nie jest tym samym, co adwokat. Niestety wiele osób nadal nie odróżnia obu tych zawodów. W przypadku tego pierwszego trzeba liczyć się z ograniczonymi uprawnieniami. Nie może on przykładowo reprezentować oskarżonych. Bardzo ważne są opinie na temat kancelarii adwokackiej. Oczywiście należy bazować na wiarygodnych źródłach, warto przejrzeć fora tematyczne. Wiele kancelarii prawnych ma własne strony internetowe, na których publikują referencje.

Prawnik Łódź – kompleksowe podejście do usług prawniczych z Kancelarią Florczak Keller i Wspólnicy

Co jest istotne podczas szukania dobrego adwokata w Łodzi?

Klienta powinno interesować to, czy usługodawca ma zarejestrowaną działalność gospodarczą. Zawsze należy sprawdzić, czy adwokat zadbał o ubezpieczenie cywilne, dzięki czemu można ubiegać się o wypłacenie odszkodowania. Przy wyborze kancelarii adwokackiej znaczenie ma forma, w jakiej działa. Może być to przykładowo spółka lub zespół adwokacki. Istotny jest też staż adwokata, co wiąże się bezpośrednio z jego doświadczeniem. Trzeba dopytać, czy ma je w prowadzeniu spraw podobnych do tej, z którą zgłasza się klient. Zawsze lepiej zapłacić więcej pieniędzy, aby skorzystać z usług profesjonalisty, co przełoży się na większą skuteczność działania. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie specjalisty w danej dziedzinie. Należy unikać osoby, która twierdzi, że podejmie się każdej sprawy.

Szeroko pojęte prawo obejmuje zbyt wiele elementów, aby ktoś był dobry we wszystkim. Sprawdzić należy również warunki współpracy, sposób zapłaty. W przypadku jednorazowej wizyty najlepsze będzie rozliczenie godzinowe. Jeśli przeprowadzany jest proces sądowy, to lepiej sprawdzi się rozliczenie ryczałtowe. W przypadku firm, które potrzebują stałego kontaktu z kancelarią adwokacką, warto zdecydować się na długoterminową współpracę i wynagrodzenie miesięczne.