„Moje wspaniałe życie” – Seans z Cyklu Kultura Dostępna

65

Czwartki w kinach Helios zarezerwowane są dla najlepszych polskich produkcji. Przepis na udane filmowe popołudnie jest wyjątkowo prosty: wystarczy zarezerwować sobie czas, przygotować 10 zł na bilet i odwiedzić kino Helios! Sierpień rozpoczynamy tytułem Moje wspaniałe życie.

Łukasz Grzegorzek, który jest reżyserem i scenarzystą filmu, w rolach głównych obsadził Agatę Buzek oraz partnerującego jej Jacka Braciaka.

W filmie, który zobaczymy 4 sierpnia przedstawiono nam bohaterkę – Joannę „Jo” Lisiecką, która prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest kobietą spinającą w całość dysfunkcyjną, wielopokoleniową rodzinę mieszkającą pod wspólnym dachem, a z drugiej niewierną żoną spotykającą się potajemnie z kolegą z pracy. W pewnym momencie harmonię tych dwóch światów zakłóca anonimowy szantażyciel i wymusza na bohaterce zmianę dotychczasowego życia.

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.