Tragiczny wypadek motorowerzysty

401

Autor: asp.sztab. Grzegorz Stasiak

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w Tomaszowie Mazowieckim na ulicy Opoczyńskiej. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motorowerem śmierć poniósł 54-letni motorowerzysta. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania!

16 sierpnia 2022 roku około 12:10 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ulicy Opoczyńskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierujący volvo jadąc w kierunku Opoczna zatrzymał swój pojazd na chodniku przed wjazdem do jednej z posesji. Po chwili chciał zawrócić i pojechać w kierunku centrum miasta. W tym celu zjechał z chodnika i „przecinając” pas ruchu, zajechał drogę prawidłowo jadącemu w kierunku Opoczna motorowerzyście. W ten sposób doprowadził do zderzenia pojazdów. 54-letni kierowca motoroweru marki Huatian na skutek zderzenia utracił funkcje życiowe. Przypadkowy świadek zdarzenia rozpoczął akcję reanimacyjną, która kontynuowana była przez strażaków OSP i wezwaną na miejsce załogę karetki pogotowia. Mimo wysiłku ratowników mężczyzna zmarł. Zarówno kierowca jak i 15-letni pasażer volvo nie wymagali pomocy medycznej. 42-latek kierujący volvo był trzeźwy. Czynności prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, referenta wydziału dochodzeniowo śledczego i technika kryminalistyki nadzorował obecny na miejscu prokurator. Wykonano oględziny, i zabezpieczono ślady, które pomogą wyjaśnić okoliczności i przebieg zdarzenia. Droga na czas prowadzonych działań była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. Normalny ruch w miejscu zdarzenia przywrócono o 14:30.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego by zachowali ostrożność na drodze oraz stosowali zasadę ograniczonego zaufania !