Chór „Artis Gaudium” ‒ prowadzimy zapisy na nowy rok artystyczny

331

Autor: MCK

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza miłośników muzyki chóralnej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 6 października (czwartek) o godz. 18 w MCK przy ul. Browarnej 7. W jego trakcie będzie można zapisać się na zajęcia prowadzone przez Katarzynę Goljat. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Chór „Artis Gaudium” powstał w marcu 2016 roku. Tworzą go uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli oraz seniorzy, dzięki czemu panuje w nim prawdziwie rodzinna atmosfera. „Artis Gaudium” realizuje ciekawe projekty muzyczne. W jego repertuarze znajdują się utwory klasyczne, sakralne, pieśni ludowe, a także przeboje muzyki rozrywkowej, które można usłyszeć podczas cyklicznych koncertów w Tomaszowie Mazowieckim.

Chór uświetnia również swoimi występami uroczystości miejskie związane z ważnymi wydarzeniami oraz obchodami świąt państwowych. Ma na swoim koncie znaczące nagrody w przeglądach muzyki chóralnej w województwie łódzkim. Próby odbywają się w czwartki w godzinach 18-20 w MCK przy ul. Browarnej 7.