Maraton Halloween 2022

299

Z okazji Halloween, Nocne Maratony Filmowe Helios stawiają przed Fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających Horrorów! Na który zestaw wystarczy Wam odwagi?

Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed Fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru mamy dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających horrorów! 28 i 31 października Maratończycy mogą wybierać spośród specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję horrorów.

W pierwszym zestawie pokażemy cztery filmy, których jedynym celem jest… śmiertelnie Was wystraszyć! Na początek długo wyczekiwana premiera “EGZORCYZMY SIOSTRY ANN” – przerażająca historia spotkania młodej zakonnicy, której powołaniem jest walka z demonami. Po krótkiej przerwie pierwsza przedpremiera tego wieczoru – “SMAKOSZ ODRODZENIE” – po 23 latach tytułowy “smakosz” budzi się, by znowu zaspokoić swój głód. Następnie kolejna przedpremiera – “LARWY”. Na koniec trzymający w napięciu – “NIE PATRZ W DÓŁ”.

Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba?

Start: 28.10.2022 i 31.10.2022, godz. 23:00

Zagramy:

– EGZORCYZMY SIOSTRY ANN (PREMIERA)

– SMAKOSZ ODRODZENIE (PRZEDPREMIERA)

– LARWY (PRZEDPREMIERA)

– NIE PATRZ W DÓŁ (PRZEDPREMIERA)

Opisy filmów:

EGZORCYZMY SIOSTRY ANN (napisy)

Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (Vadhir Derbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.

SMAKOSZ ODRODZENIE (napisy)

Laine za namową chłopaka udaje się na lokalny festiwal, który przyciąga setki dziwaków i miłośników filmów grozy. Wkrótce dziewczynie zaczyna udzielać się niepokojący nastrój miasteczka, a krążące legendy o Smakoszu stają się coraz bardziej przerażające. Bohaterowie nie spodziewają się jednak, że tragedia wisi w powietrzu i wkrótce przyjdzie im stanąć oko w oko z wygłodniałą bestią.

LARWY (napisy)

Młody policjant Danny, wraz ze swoim wujkiem Bill’em restauruje zabytkowy samochód na jego odosobnionym ranchu, kiedy nadchodzi trzęsienie ziemi. Wujek Bill umiera przygnieciony przez auto, które również unieruchamia Danny’ego. Walka o życie zaczyna się w momencie, kiedy ze szczelin otwartych w ziemi wypełza coś strasznego.

NIE PATRZ W DÓŁ (napisy)

Dwie przyjaciółki postanawiają wspiąć się na jedną z najwyższych wież telewizyjnych w Ameryce. Dla Becky ma być to forma terapii po traumie, z kolei Hunter widzi w tym szansę na pozyskanie nowych obserwujących jej internetowego kanału. Wydaje się, że tak doświadczone sportsmenki bez trudu sprostają wyzwaniu, jednak jeden niewłaściwy krok omal nie kończy się tragedią. Gdy ciężko ranne zostają uwięzione 600 metrów nad ziemią, muszą znaleźć sposób by ściągnąć pomoc i przeżyć.

Zestaw drugi to również prawdziwa uczta dla miłośników filmów grozy. Na początek pierwsza przedpremiera tego wieczoru “OPĘTANA” – mieszkańcy małego miasteczka zaczynają umierać w tajemniczy sposób. Po krótkiej przerwie kolejna przedpremiera – “GOŚCIE”. Następnie “SIEDLISKO ZŁA” – seria nadprzyrodzonych wydarzeń zmusza przypadkową rodzinę do walki o przetrwanie. Na koniec melanż życia, który wymknął się spod kontroli – „APOKAWIXA”.

Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba?

Start: 28.10.2022 i 31.10.2022, godz. 23:00  

Zagramy:

– OPĘTANA (PRZEDPREMIERA)

– GOŚCIE (PRZEDPREMIERA)

– SIEDLISKO ZŁA (PREMIERA)

– APOKAWIXA

Opisy filmów:

OPĘTANA (napisy)

Daniel i Theresa Snyder przenoszą swoją niezrównoważoną córkę Rosalie do uroczego miasteczka na Środkowym Zachodzie. Wkrótce po ich przybyciu sąsiedzi zaczynają umierać. Mieszkańcy podejrzewają Rosalie i odsuwają się od rodziny Snyderów. Obawiając się, że podąża za nimi jakaś złowieszcza siła, udręczeni rodzice zwracają się o radę do indiańskiego jasnowidza, który mówi im, że tylko śmierć może uratować Rosalie. Gdy umiera coraz więcej osób, a tajemniczym zgonom zaczyna się przyglądać detektyw, Snyderowie muszą zrobić wszystko, aby chronić swoją rodzinę.

GOŚCIE (napisy)

Bezlitosny horror psychologiczny, który wdziera się głęboko pod skórę i długo nie pozwala o sobie zapomnieć. Opowieść o rodzinnych wakacjach w pozornie sielankowym domu, którego gospodarzy lepiej byłoby nigdy nie poznać…
Szczęśliwa rodzina jedzie na wakacje do nowo poznanych znajomych. Wspólny weekend stopniowo przyjmuje przerażający obrót, gdy gospodarze zaczynają ujawniać swoje prawdziwe oblicze.

SIEDLISKO ZŁA (napisy)

Ben zostaje oskarżony o morderstwo. Twierdzi jednak, że był opętany przez demona. Steven, najbliższy przyjaciel Bena, postanawia dowieść jego niewinności. Zaczyna badać zbrodnię na własną rękę. To uruchamia łańcuch niszczycielskich, nadprzyrodzonych wydarzeń, które zmuszają przypadkową rodzinę i Stevena do przerażającej walki o przetrwanie. Wszystko rejestrują ukryte kamery.

APOKAWIXA

„Apokawixa” to historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli…

Ceny biletów:

Przedsprzedaż + 7 dni do seansu: 30,90 zł

Przedsprzedaż 4-6 dni do seansu: 32,90 zł

Przedsprzedaż 1-3 dni do seansu: 34,90 zł

W dniu seansu: 38,90 zł

Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kin i na stronie www.helios.pl w zakładce: PROJEKTY SPECJALNE

Szukaj nas na FB http://www.facebook.com/NocneMaratonyFilmowe

Link do wydarzenia: http://www.helios.pl/nmf_halloween22               

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.