Zawody pływackie z medalami

384

Autor: ZSP Nr 8

28 października 2022r  na pływalni „Złota Rybka”  przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w ramach Licealiady odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym. Nasza szkoła wystawiła dwie sztafety pływackie. Zawodnicy startowali w sztafecie 6x50m stylem dowolnym oraz na dystansie 25 m w zawodach indywidualnych w poszczególnych stylach. Obie nasze reprezentacje stanęły na podium: dziewczęta zajęły II miejsce a chłopcy III miejsce w zawodach drużynowych. Natomiast w rywalizacji indywidualnej III miejsce zajęli: Zofia Bińczyk (stylem grzbietowym), Eliza Wójciak (stylem dowolnym) i Jan Krupiński (stylem dowolnym).

Naszą szkołę reprezentowaliMaja Jakszuk, Maja Woźniak, Eliza Wójciak, Zofia Bińczyk, Martyna Goworek, Alicja Romanowska. Rezerwowe: Aleksandra Sygitowicz, Agata Kubryn, Lena Rutowicz,

W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali: Dawid Wojtalczyk, Kajetan Wroniszewski, Aleksander Karaszewski, Mateusz Płocki, Jan Krupiński, Wiktor Kazan.