Spotkanie autorskie z Marcinem Margielewskim w ramach DKK – relacja

131

Autor: MBP

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim gościł w dniu 04.11.2022 r. Pana Marcina Margielewskiego.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki w województwie łódzkim realizowanego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Goszczony przez tomaszowską Bibliotekę autor to człowiek wielu profesji i obieżyświat. Swoją niezwykle barwną karierę mimo młodego wieku(brawo!) rozpoczynał, jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny, pracując dla m.in. „Super Expressu”, „TVP” czy „Polsat Cafe”. Jak na prawdziwego internacjonała przystało przez lata podróżował dzieląc swoje życie osobiste i zawodowe między Polskę, Wielką Brytanię, Dubaj, Kuwejt czy Arabię Saudyjską. Efektem tych podróży oraz obserwacji, jakie w ich trakcie pisarz poczynił stały się serie jego niezwykle popularnych książek przybliżających nam tematykę i prawa rządzące światem Dalekiego Wschodu. „Byłam arabską stewardesą”, „Dubaj krwią zbudowany” czy „Jak podrywają szejkowie” to tylko kilka tytułów z przebogatej kolekcji książek Marcina Margielewskiego.

Podczas spotkania pisarz przybliżył Uczestnikom swój warsztat pracy, opowiadał o sztuce pisania oraz o tym w jakich okolicznościach powstają jego książki. Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej, miłej atmosferze a po jego zakończeniu Uczestnicy mieli możliwość uzyskania autografu autora. W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 osób.

P.S. Autor przybył do Naszej Biblioteki w towarzystwie sympatycznego, czworonożnego Towarzysza, który swoją wszędobylską obecnością dodatkowo uatrakcyjniał i tak już interesujące spotkanie.