Święto Patrona w II LO

83

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

25 listopada w gościnnych progach Powiatowego Centrum Animacji Społecznej obchodziliśmy dzień Patrona II Liceum.

Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy od dzisiaj – formalnie – należą do grona Arbuzów. Następnie nagrodę im. Stefana Żeromskiego otrzymała Hanna Koścista z klasy II h-d, która w minionym roku szkolnym osiągnęła sukcesy w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych, a także wyróżniała się aktywnością w różnych dziedzinach życia szkoły.

Następnie ogłoszeni zostali laureaci XXVII Ogólnopolskiego Konkursu „O Literacki Laur Arbuza” oraz konkursu wiedzy o naszym Patronie – Stefanie Żeromskim, w którym pierwsze miejsce zdobyła Karolina Małyszek z klasy III hum.

Oficjalną część uroczystości zakończyło wystąpienie przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Marii Kosior, która ogłosiła laureatów konkursu na najładniejszą pracownię. Dowiedzieliśmy się także, że przerwy między lekcjami umilała nam będzie muzyka wybierana przez klasę II men, której uczniowie wygrali przesłuchania do szkolnego radiowęzła.

W części artystycznej Michał Urbański z klasy II i-m wykonał utwór Francesco Geminianiego, Zofia Łuczkowska z klasy I b-ch wykonała utwór Czerwonych Gitar „Droga, którą idę”, natomiast Zofia Legierska, także z klasy I b-ch zaśpiewała piosenkę Dżemu „Do kołyski”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!