Anioły są wśród nas

95

Autor: Urząd Miasta

Gala Wolontariatu to doroczne święto wolontariuszy, koordynatorów wolontariatu, instytucji pracujących z wolontariuszami, przypadające 5 grudnia w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. To również okazja do uhonorowania i nagrodzenia najaktywniejszych wolontariuszy oraz złożenia podziękowań za bezinteresowne poświęcenie i trud, a także za pomoc okazaną drugiemu człowiekowi w potrzebie. W MCK „Tkacz” podczas uroczystej Gali wręczono symboliczne anioły dobroci tomaszowskim wolontariuszom.

Gali towarzyszył program artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 pt. „Zróbmy coś dobrego” (przygotowany pod kierunkiem nauczycieli Elżbiety Wójcik, Lidii Mostowskiej – Twardowskiej i Anety Kościstej), który wypełniły wiersze i scenki rodzajowe poświęcone budowaniu dobrych relacji między ludźmi. Wolontariuszom została również zadedykowana piosenka z repertuaru Michała Szpaka „Jesteś bohaterem” w wykonaniu Agnieszki Dębowskiej.

Dyplomy i symboliczne anioły dla opiekunów kół wolontariatu, najbardziej aktywnych uczniów oraz najbardziej aktywnych wolontariuszy z organizacji pozarządowych, w imieniu prezydenta Marcina Witko wręczyli Izabela Śliwińska – Zastępca Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Krzysztof Kuchta – Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz Beata Stańczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. Uhonorowani wolontariusze zostali wytypowani przez instytucje i organizacje pozarządowe.

NAGRODZENI WOLONTARIUSZE Z ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

– Andrzej Kiermas – Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”;
– Dorota Paś – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Oddział Powiatowy;
– Małgorzata Fajfer – Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych;
– Katarzyna Stark-Michalska – Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”;
– Zofia Kwiatkowska-Banyś – Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej pomocy „ALA”;
– Małgorzata Wróbel – Integracyjny Klub Sportowy „Dziewiątka”;
– Robert Syguła – Integracyjny Uczniowski klub Sportowy „Dziewiątka”;
– Anna Modzelewska – Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka”;
– Bożena Pietrzak – Tomaszowskie Stowarzyszenie „Amazonek”;
– Filip Kościsty – Fundacja Educator im. Ks. St. Grada;
– Małgorzata Bocheńska – fundacja Educator im. ks. St. Grada;
– Natalia Litwin – Fundacja Educator im ks. St. Grada;
– Barbara Adamczyk – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów;
– Helena Piątkowska – Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów;
– Janusz Wojciechowski – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta;
– Beata Wojciechowska – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta;
– Małgorzata Kulbas – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta;
– Wiktoria Kaczmarek – Związek Strzelecki „Strzelec”;
– Iwona Jasińska – ZHP Chorągiew Łódzka – Hufiec w Tomaszowie Maz,;
– Bogdan Smolarek – ZHP Chorągiew Łódzka – Hufiec w Tomaszowie Maz,;
– Kamil Borkowski – ZHP Chorągiew Łódzka – Hufiec w Tomaszowie Maz.

NAGRODZENI WOLONTARIUSZE Z INSTYTUCJI

– Julia Kamińska – Miejska Biblioteka Publiczna;
– Bartłomiej Bieganowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8;
– Gabriela Łaska – Szkoła Podstawowa nr 8;
– Filip Małocha – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1;
– Kacper Węglarski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1;
– Natan Góra – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1;
– Martyna Michalak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2;
– Kacper Bernaciak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, SP nr 12;
– Patryk Filip – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7, SP nr 11;
– Aleksandra Gąsowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, SP nr 7;
– Adrian Sobierski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, SP nr 7;
– Jan Fryziel – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, SP nr 7;
– Aleksandra Czarnota – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, SP nr 14;
– Julia Kozar – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, SP nr 14;
– Nadia Kubaszewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, SP nr 14;
– Wioletta Guść – Szkoła Podstawowa nr 10;
– Aleksandra Grzelka – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, SP nr 1;
– Aleksandra Nowak – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, SP nr 1;
– Paulina Makowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, SP nr 1;
– Dobrosława Kobalczyk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8;
– Julia Franoszczyk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8;
– Szymon Malinowski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8;
– Joanna Kobyłecka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6;
– Anna Porczyk – Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 8;
– Monika i Adam Tataradzińscy.

Serdecznie gratulujemy!