Polecamy: Gorączka 2

178

„Gorączka 2” –  pełna dramatyzmu, wciągająca, poruszająca i tragiczna zarazem powieść – majstersztyk literatury kryminalnej, w którym spotkamy się z wyrazistymi postaciami kultowego filmu

„Od zawsze moją intencją było rozwinięcie fabuły Gorączki. Istniała przecież bogata i skomplikowana historia życia bohaterów również przed rokiem 1995, o którym opowiada mój film”. Tak pomysł powstania książki „Gorączka 2” wyjaśnił Michael Mann – twórca historii i reżyser znanego w kraju i na świecie filmowego hitu „Gorączka”. Tytuł książki, obejmującej wydarzenia sprzed i po tych, które poznaliśmy w fabule filmu nieprzypadkowo nawiązuje do tytułu filmu, a numer 2 jest naturalną kontynuacją ekranowego pierwowzoru. Powieść napisana przez Michaela Manna i Meg Gardiner ukaże się na księgarnianych półkach nakładem wydawnictwa HarperCollins 23 listopada.

O KSIĄŻCE:

Michael Mann, czterokrotnie nominowany do Oscara scenarzysta i reżyser takich filmów, jak Gorączka czy Miami Vice, połączył siły z autorką Meg Gardiner, laureatką nagrody im. Edgara Allana Poego, i napisał swoją pierwszą powieść kryminalną – wybuchowy powrót do świata i bohaterów swojego klasycznego obrazu Gorączka. To zupełnie nowa historia ukazująca wydarzenia poprzedzające te przedstawione w jego kultowym filmie, jak też ich następstwa.

Następnego dnia po finałowej scenie Gorączki Chris Shiherlis (Val Kilmer) zaszywa się w Koreatown, ranny, wpółprzytomny i desperacko usiłujący wydostać się z LA. W pogoń za nim rusza detektyw policji Los Angeles Vincent Hanna (Al Pacino). Kilka godzin wcześniej w trakcie strzelaniny pod światłami stroboskopowymi na końcu pasa startowego lotniska LAX Hanna zabił wspólnika Shiherlisa, Neila McCauleya (Robert De Niro). Teraz Hanna jest zdeterminowany, żeby dorwać i zabić także Shiherlisa, ostatniego ocalałego członka ekipy McCauleya, zanim ten zniknie z miasta.

W roku 1988, siedem lat wcześniej, McCauley, Shiherlis i ich ekipa zawodowców dokonują skoków na Zachodnim Wybrzeżu i pograniczu amerykańsko-meksykańskim, a potem w Chicago. Ambitni i śmiali zgarniają szybką forsę i prowadzą barwne życie. Tymczasem Vincent Hanna, detektyw z chicagowskiego wydziału zabójstw – człowiek niepogodzony ze swą przeszłością – podąża za swoim powołaniem. Ściga uzbrojonych i groźnych ludzi, ukrywających się w mrocznych, dzikich zakątkach, i poluje na brutalny gang złodziei okradających prywatne domy.

Okazuje się, że działania McCauleya i Hanny prowadzą do niespodziewanych reperkusji.

Gorączka 2 przenosi wielowymiarowych i znakomicie nakreślonych bohaterów w nowe rejony – od syndykatów w południowoamerykańskiej strefie wolnego handlu po międzynarodowe organizacje kryminalne działające na terenie Azji Południowo-Wschodniej. Przybliża nam prywatne życie ludzi, którzy w uniwersum Gorączki Michaela Manna stawią czoła nowym przeciwnikom w sytuacjach wykraczających poza wszelkie granice.

Książce patronują: Wirtualna Polska i lubimyczytac.pl

O AUTORACH

MEG GARDINER – autorka szesnastu uznanych i nagrodzonych powieści. Jej thrillery trafiły na listę bestsellerów w Stanach Zjednoczo­nych i za granicą, zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języ­ków. Była prawniczka, trzykrotna zwyciężczyni teleturnieju Jeopardy! oraz dwukrotna prezeska stowarzyszenia Mystery Writers of America zrzeszającego autorów kryminałów. Mieszka w Austin w Teksasie.

MICHAEL MANN – czterokrotnie nominowany do Oscara reżyser, scenarzysta i producent filmowy, dwukrotny zwycięzca nagrody Emmy i jeden z  najbardziej nowatorskich i wpływowych filmowców kina ame­rykańskiego. Napisał, wyreżyserował i wyprodukował liczne cieszące się uznaniem krytyków filmy fabularne, filmy telewizyjne oraz seriale. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Mieszka w Los Angeles.

Wydawca: