Lekkoatletyczna Akademia Artura Partyki

297

Autor: SP Nr 6

7 grudnia w Arenie Lodowej odbyło się ciekawe wydarzenie- Lekkoatletyczna Akademia Artura Partyki. Akcja, w której wzięli udział również uczniowie kl. IV- VI z naszej szkoły, miała na celu upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży. Prowadzona była ona przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów lekkiej atletyki, dziennikarzy sportowych i organizatorów rekreacji sportowych.

W programie akademii przewidziano prezentację filmów o historii lekkiej atletyki, największych, współczesnych imprez lekkoatletycznych oraz konkursy tematyczne. Natomiast w części sportowej uczniowie brali udział w: apelu olimpijskim, uroczystym zapaleniu znicza olimpijskiego, wspólnej rozgrzewce oraz ćwiczeniach na stacjach lekkoatletycznych z mistrzem. Na koniec uczniowie rywalizowali w biegu sztafetowym na dystansie 200m.

Nasza sztafeta w składzie: Lena Chodera, Nikola Kieliszek, Marcel Matuszewski, Mateusz Sęk, Anna Kaczuba, Martyna Pierścińska, Szymon Warczyk, Wiktor Kulczyński, Maja Bilska, Małgorzata Machnicka, Maciej Płuciennik i Szymon Nabiałek zajęła IV miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów akcji pamiątkową koszulkę i medal. Opiekunem grupy była p. Beata Sroczyńska.