Tomaszowianie podczas Pucharu Świata w Calgary

318

Autor: Urząd Miasta

Reprezentant Polski, tomaszowianin Damian Żurek zaprezentował swoją znakomitą formę podczas Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. W piątkowym biegu drużynowym, razem z Piotrem Michalskim i Markiem Kanią, zdobył złoty medal w konkurencji „Team Sprint” (1:18,90), ustanawiając przy okazji nowy rekord Polski.

Dzień później w biegu indywidualnym na 500 metrów Żurek osiągnął trzynasty rezultat zawodów (34.54 sekundy). Jest to najlepszy jego wynik w tym sezonie na tym dystansie, natomiast w niedzielę na kanadyjskim torze na dystansie 1000 metrów zajął czternaste miejsce (1:08.10), tym samym wypadając najlepiej z Polaków w ostatnim dniu czwartych w sezonie zawodów Pucharu Świata i to jest również najlepszy wynik tego zawodnika w tym sezonie.

Polskie drużyny sprinterskie były najjaśniejszymi punktami reprezentacji. W sobotę łyżwiarki w składzie: tomaszowianka Karolina Bosiek, Angelika Wójcik i Martyna Baran zajęły szóste miejsce. W swojej parze z czasem 1.27,38 wyprzedziły Kazachstan.