Poszerzają wiedzę w ciekawy sposób

309

Autor: Urząd Miasta

Koło naukowe 1000 IQ działające w Szkole Podstawowej nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim realizuje zadania programu „ Być jak Ignacy”.

W styczniu tematem zaproponowanym przez fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza było: kryptologia, szyfry i matematyka w życiu codziennym. Uczniowie zmagając się z zadaniami mieli możliwość zaznajomić się z różnymi sposobami szyfrowania wiadomości, poznać sylwetki wybitnych polskich matematyków i deszyfrantów Enigmy. Ważną umiejętnością było nauczenie się zasad bezpiecznego logowania. Młodzi naukowcy mieli możliwość skontrolować „siłę” swojego hasła.

W wieczorze kodowania, zorganizowanym na wzór Escape Roomu, mogli w praktyce wykazać się swoją wiedzą, współpracą w grupie, skojarzeniami i logicznym myśleniem przy rozwiązywaniu różnorodnych zagadek, krzyżówek, szyfrów, kodów, układanek itp. Uczniowie uzyskali tytuł EKSPERTA SZYFRÓW.

Ponadto w trakcie Wieczoru Kodowania dzieci miały możliwość kodować Photony, zatańczyć taniec robotów i rozwiązać Quiz w ich ulubionym programie Kahoot. Projekt „Być jak Ignacy” pozwala uczniom poszerzać wiedzę w ciekawy i angażujący sposób.