Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim

354

Autor: KS Pilica

W dniach 11-12.02.2023 w Sanoku odbyła się czwarta już edycja Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim.Na starcie na Arenie Sanok stanęło prawie 200 zawodników z całej Polski.Wśród nich oczywiście zawodnicy z KS Pilica.11 dziewcząt i 12 chłopców ścigało się z powodzeniem ze swoimi rówieśnikami.Zawodnicy nasi uzyskali wiele wartościowych rezultatów i zdobyli miejsca na podium.Kolejny raz I miejsce w wieloboju zdobył Alex Matera w kat.D1.W tej samej kat.mieliśmy jeszcze dwóch zawodników V miejsce zdobył Tymoteusz Warda a VI był Hubert Supeł.IV miejsce w kat.D2 wywalczył Franciszek Jabłoński.Również na IV pozycji zmagania zakończył Gromoslaw Cieślak.Wśród dziewcząt najwyżej z piliczanek IV była Renata Vereshchahina a V Roksana Polak(obie kat.D1)W najmłodszej kat E1 na V miejscu zawody zakończyła coraz lepiej radząca sobie Ivanna Rozumetz.Bardzo dobrze w Sanoku zaprezentowały się nasze sztafety.W kategorii starszych chłopców po pasjonującej walce na ostatnich metrach Franciszek Jabłonski wywalczył dla naszej sztafety brązowy medal.(chłopcy jechali w składzie Jabłoński Matera Warda i Ciesielski.Młodsi chłopcy w składzie Cieślak Gąsiorowski Pawlik i Stepaniuk zdobyła I miejsce.Dziewczęta starsze kat.D1-D2 wywalczyły 5 miejsce (Vereshchahina Polak Goworek Surowiec)W młodszej kat.nasze młode zawodniczki zostały zdyskwalifikowane za błąd przy zmianie.Wszystkim uczestnikom gratulujemy I dziękujemy za ogromne emocje.

Życzymy jednocześnie dużo świetnych wyścigów w ostatnich finałowych zawodach w Arenie Lodowej w Tomaszowie już za dwa tygodnie.