Tydzień z dinozaurami

109

Autor: Urząd Miasta

Wszystkie dzieci fascynują dinozaury. Tydzień Dinozaura był dla przedszkolaków z grupy z pięciolatków w Przedszkolu nr 10 wspaniałą przygodą.

Dzieci słuchając opowieści, oglądając programy edukacyjne i książki przyrodnicze poznawały fakty z życia wielkich gadów. Przedszkolaki uczestniczyły ponadto w różnorodnych zabawach i działaniach. Wykonały pracę plastyczną z patyczków higienicznych – szkielet tyranozaura oraz budowały z szarego papieru wulkany. Przygotowane zostały również przepaski z dinozaurami, było kolorowanie i wycinanie łap prehistorycznych gadów.

Niemałą atrakcją stały się zabawy w archeologów – odkopywanie figurek i szkieletów dinozaurów z piasku. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, dzieci musiały na różne sposoby przejść ścieżkę sensoryczną. Pięciolatki obserwowały wykluwanie się dinozaurów z jaj, mierzyły się z największą kością dinozaura i układały puzzle. Robiły również odciski i figurki z masy solnej, grały w karty, oczywiście z wizerunkami dinozaurów. Odbyła się też sesja zdjęciowa z ogromnym dinozaurem oraz z dinozaurami z balonów.

Na koniec tygodnia nastąpiło podsumowanie zdobytych wiadomości o dinozaurach – quiz, zdany na piątkę.