Komisarz Kruk musi rozwikłać pętlę kłamstw i sekretów, by odnaleźć zaginionego nastolatka

265

Szósty tom cyklu kryminalnego Piotra Górskiego już w księgarniach

8 marca bieżącego roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść „Ćma”, w której znany z łamania zasad komisarz Kruk podejmie nieoficjalne śledztwo dotyczące zaginięcia nastolatka. Wiele okoliczności tej sprawy będzie dziwnych…

Kolejny raz Piotr Górski serwuje czytelnikowi rasowy, dobrze skonstruowany, klimatyczny kryminał, w którym akcja ze strony na stronę coraz bardziej się komplikuje, zamiast zbliżać nas do rozwiązania zagadki.

O KSIĄŻCE:

Trwają poszukiwania zaginionego ucznia liceum. Wygląda na to, że chłopak uciekł z domu, ale policja sprawdza też inne możliwości. W sprawę przypadkiem angażuje się komisarz Sławomir Kruk.

Ojciec zaginionego twierdzi, że chłopak został pobity i uwięziony. Podaje niepokojące szczegóły zajścia, których nie powinien znać. Wskazuje potencjalnych sprawców. Nie potrafi tylko wiarygodnie wyjaśnić, skąd to wszystko wie.

Wydarzenia spowija mrok i komisarz nie ma pewności, czy to, co zaczyna podejrzewać, stało się naprawdę, czy jest tylko wytworem jego wyobraźni.

Brnąc przez kłamstwa i tajemnice, Kruk stopniowo odsłania scenerię koszmaru.

Patroni medialni:lubimyczytac.pl, Wirtualna Polska

DO TEJ PORY NAKŁADEM HARPERCOLLINS UKAZAŁO SIĘ PIĘĆ ŚWIETNIE PRZYJĘTYCH PRZEZ CZYTELNIKÓW I RECENZENTÓW TOMÓW CYKLU O KOMISARZU KRUKU AUTORSTWA PIOTRA GÓRSKIEGO

„Kruk”, czyli wciągający i nieprzewidywalny kryminał rozpoczynający cykl o kontrowersyjnym komisarzu z Gdańska, który próbuje rozwikłać zagadkę makabrycznej zbrodni. W trakcie śledztwa naraża się wpływowym ludziom. Czy uda mu się dowieść prawdy?

Świetna książka. Pomysłowo skonstruowana fabuła, ciekawe postacie, zaskakujące zakończenie, polskie realia. Choć nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione, książkę czyta się naprawdę znakomicie. Kruk nie jest supermanem, polskim Rambo czy innym Columbo. Jest normalnym facetem, który pracuje w policji. Miewa chandry, napady złości, popełnia błędy. Ale się nie poddaje. Krok po kroku podąża za kolejnymi tropami. Fajny gość. Czytelnik na lubimyczytac.pl

„Gorszy” intrygujący, dobrze napisany i nieprzewidywalny kryminał, z bohaterem, którego wraz z jego mocnymi stronami i słabościami, po prostu daje się lubić.

Dynamiczna akcja, jeszcze lepiej zarysowane postacie i ciekawe rozwinięcie intrygi zapoczątkowanej w „Kruku” plasują „Gorszego” w gronie najlepiej dopracowanych polskich kryminałów wydanych w ostatnich miesiącach.

Magazyn Dobre Książki o „Gorszym”

„Krewni” to trzecie spotkanie z błyskotliwym komisarzem Krukiem z Trójmiasta.Kruk będzie stąpać po coraz cieńszym lodzie, próbując rozwikłać sieć niebezpiecznych zależności między ludźmi, którym, jak nakazuje rozsądek, lepiej schodzić z drogi.

Ta książka jest rewelacyjna. Trzecia część jest brudna, mroczna i nie ma w niej żadnych skrótów i głupot. Takie kryminały powinny być przykładem dla innych autorów, którzy psują zakończenia. Brawa dla Pana Górskiego.

Łukasz ES, lubimyczytac.pl

Kolejne makabryczne morderstwo w Trójmieście. By rozwikłać sprawę, komisarz Kruk wkracza na coraz bardziej niebezpieczne ścieżki. Towarzyszy mu podkomisarz Paczulski, ale czy w sytuacji zagrożenia życia policjanci będą mogli na siebie liczyć?

W powieści Piotra Górskiego nie brakuje niczego, co stanowi o atrakcyjności tego gatunku literatury. A ponieważ autor posiadł umiejętności nieszablonowego łączenia charakterystycznych elementów kryminału w ciekawą fabułę, „Królową lalek” czyta się z zainteresowaniem, oczekując niespodziewanych rozwiązań. I tu Piotr Górski nie zawodzi – niespodzianki są.

– Robert Wiśniewski, Magazyn Dobre Książki

 “Bliska znajoma” to dobry wybór dla wielbicieli dobrego kryminału, gdzie ciekawa fabuła, mroczny klimat, elementy powieści noir i niejednoznaczny bohater, gotów stawić czoła przemocy bez względu na konsekwencje dają czytelnikowi dużo satysfakcji z lektury.

– Robert Wiśniewski, Magazyn Dobre Książki

O AUTORZE:

Powieści Piotra Górskiego mają już swój rozpoznawalny styl, inteligentną fabułę i realistycznego, barwnego bohatera. Sławomira Kruka lubi się niezmiennie, od pierwszego tomu […].

Piotr Górski dysponuje sprawnym warsztatem pisarskim, w efekcie czego jego powieści to interesujące, mocne kryminały, których atutem są nietuzinkowi bohaterowie, wyraziste dialogi, szybkie zwroty akcji i zawiła fabuła, głęboko wciągająca czytelnika i dająca mu dużą satysfakcję z lektury.

Robert Wiśniewski, DobreKsiązkiMag.pl

PIOTR GÓRSKI urodził się w 1971 r. w Morągu. Od lat jest związany z Trójmiastem. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowo bankowość i finanse w Ecole Supérieure de Commerce de Rouen. Publikował w „Nowej Fantastyce” i „Feniksie„ (m.in. „Horda”, „Melomani”, „Martwa ziemia”, „Złość bogów”), niektóre z jego opowiadań ukazały się w antologiach. W 2017 roku powstała pierwsza powieść kryminalna Piotra Górskiego zatytułowana „Kruk”, która rozpoczęła serię o komisarzu Kruku. „Królowa lalek”stanowi – po „Gorszym”i „Krewnych”– czwartą część tego cyklu.