Wielki sukces Jagody, Olka i Szymona

235

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

Już po raz 9 odbyła się olimpiada organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych p.„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W październiku wystartowało 36 tysięcy uczniów z całej Polski , z liceów i techników ekonomicznych. Drużyna z I Liceum w składzie Jagoda Początek, Aleksander Woicki oraz Szymon Kuźba w województwie łódzkim zajęła 1 miejsce.

5 kwietnia w Warszawie w centrali ZUS odbył się finał olimpiady, w którym wzięło udział 20 drużyn z całej Polski, w tym 4 z liceów a 16 z techników ekonomicznych.

Podczas finału, który składał się z trzech rund pytań po 10 w każdej, nasza drużyna wypadła rewelacyjnie, plasując się na 2 miejscu.

Należy zaznaczyć, że całą wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych uczniowie musieli sami zgłębić z podręczników i w trakcie konsultacji z pracownikami tomaszowskiego oddziału ZUS, ponieważ w szkole na lekcjach przedsiębiorczości temat o ubezpieczeniachjest realizowany w bardzo niewielkich treściach.

Uczniowie, nauczycielka przedsiębiorczości pani Dorota Chruścielewska- Chojnacka oraz dyrekcja szkoły składająwielkie podziękowania wszystkim pracownikom ZUS odział Tomaszów Mazowiecki,  a w szczególności pani Marcie Markun,  za pomoc w przygotowaniu do olimpiady.

Uczniowie dzięki temu, że są laureatami olimpiady  mają indeks na kierunki ekonomiczne i społeczne 46 uczelni w Polsce, w tym na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki SGGW w Warszawie, PŁ i wiele innych.