Kino Helios zaprasza na seansw ramach cyklu Helios bez Barier

291

Z myślą o osobach z nadwrażliwością sensoryczną, dla których wizyta w kinie może stanowić wyzwanie,

 sieć kin Helios realizuje unikalny cykl Seansów Przyjaznych Sensorycznie.

Najbliższy pokaz z animacją „CO W TRAWIE GRA’’ będzie miał miejsce już w sobotę,

15 kwietnia w kinie Helios.

To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine.

Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

Aby każdy mógł swobodnie cieszyć się filmowymi emocjami, podczas Seansu Przyjaznego Sensorycznie zapewniona zostanie bezpieczna i komfortowa przestrzeń. Uczestnicy seansu będą mieli możliwość poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu swych emocji podczas seansu. Ważnym aspektem jest także jaśniejsze oświetlenie sali w trakcie całego seansu, niższy poziom głośności filmu, a także brak bloku reklamowego emitowanego przed projekcją. Partnerem merytorycznym Seansów Przyjaznych Sensorycznie jest Fundacja Kultury bez Barier.

Sieć kin Helios zaprasza do udziału w najbliższej odsłonie cyklu – już w najbliższą sobotę, 4 marca . Wcześniejsze planowanie wizyty pozwala na wcześniejszy zakup biletów w niższej cenie w ramach oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”. Szczegóły oraz bilety dostępne są na stronie: www.helios.pl/bezbarier.