Kolejne 480 tysięcy złotych dotacji dla PCAS

453

Autor: Starostwo Powiatowe

W piątek, 5 maja 2023 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa dotycząca dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Dorota Ignasiak – dyrektor Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. 

Powiatowe Centrum otrzymało kolejną dotację. Kwota 480 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na montaż klimatyzacji w Sali widowiskowej i innych pomieszczeniach PCAS-u. 

Na zdjęciu: uczestnicy konferencji prasowej dotyczącej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, którą odbyła się w piątek, 5 maja 2023 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, „Witam Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszej konferencji prasowej, na której chciałbym przekazać kolejne bardzo dobre informacje dla Powiatu Tomaszowskiego. W tym przypadku mówimy o dofinansowaniu rządowym w kwocie 480 tysięcy złotych na zadanie związane z montażem klimatyzacji w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej. To jest już kolejne dofinansowanie dla tej jednostki kultury. Jednostki, która gromadzi seniorów, ludzi w średnim wieku, młodzież i dzieci, to jest ważne, patrząc na to wszystko, co dzieje się w ramach tej jednostki, jak ona się pięknie rozwija i jakie olbrzymie zainteresowanie budzą zarówno zajęcia, ale również i spektakle, które są przygotowywane przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Widzicie Państwo na co dzień, że sala jest wypełniona po brzegi. Widzimy bardzo dobrą pracę pracowników  Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. Widzimy bardzo dobrą pracę dyrektora tej placówki, pani Doroty Ignasiak, ale przede wszystkim trzeba podkreślić wyjątkową rolę członka Zarządu Powiatu Tomaszowskiego – panią Elżbietę Łojszczyk, która żyje tymi wszystkimi sprawami na co dzień, jest opiekunem z ramienia Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Dzieli się tym wszystkim, co też wiąże się z wykonywaną wcześniej pracą, czyli pani Elżbieta Łojszczyk była wcześniej dyrektorem tej placówki i stara się całym sercem wspomagać na co dzień te wszystkie działania, które przynoszą określone efekty. 

Na zdjęciu: uczestnicy konferencji prasowej dotyczącej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim, którą odbyła się w piątek, 5 maja 2023 roku w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, Proszę Państwa, 480 tysięcy złotych to są niebagatelne pieniądze, które będą przede wszystkim tutaj służyły poprawie komfortu przebywania zarówno na zajęciach, jak na tych wszystkich najważniejszych wydarzeniach związanych z działalnością Powiatowego Centrum Animacji Społecznej. 

W tym miejscu bardzo serdecznie chciałbym podziękować naszym przyjaciołom i tutaj wymienię Marszałka Seniora – pana Antoniego Macierewicza, jak również panią poseł Annę Milczanowską, są przyjaciółmi Powiatu Tomaszowskiego i starają się w każdy możliwy sposób wspierać wszystkie nasze działania, jak i również te kwestie związane z pozyskaniem środków zewnętrznych. Bardzo serdecznie im za to dziękujemy.

Proszę Państwa, jeszcze raz, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej rzeczywiście pięknie się rozwija i mogą to ocenić mieszkańcy nie tylko naszego powiatu, ale wszyscy ci, którzy mają styczność na co dzień, mówią bardzo ciepło i bardzo dobrze, że te wszystkie działania, które są podejmowane przez dyrekcję, pracowników Powiatowego Centrum Animacji Społecznej, naprawdę są kierowane do poszczególnych grup społecznych. One znajdują odpowiednie odzwierciedlenie w zaangażowaniu tych wszystkich, którzy chcą tam uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, chcą funkcjonować w ramach tej bazy, którą proponuje Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. I proszę Państwa, to jest to, o czym myśleliśmy na początku tej kadencji, żeby ten obiekt, ta instytucja tętniła życiem. I tutaj pani dyrektor Dorota Ignasiak, pani Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu, naprawdę wkładają wiele serca w to, żeby tak było. To Państwo widzicie na co dzień, że tak jest. To jest ogromny sukces tej placówki, która jest rozpoznawalna coraz szerzej. Nie tylko już w wymiarze naszego powiatu, ale te sukcesy, które osiągają uczestnicy różnego rodzaju, zarówno czy to imprez, czy też turniejów, w których biorą udział te osoby, które na co dzień funkcjonują i przygotowują się w PeCasie pokazują, że jest to już wymiar ogólnopolski. Bardzo się cieszymy, że taka sytuacja ma miejsce. Gratulujemy tych wszystkich sukcesów. Liczymy, pani Dyrektor, że w przyszłości nie będzie gorzej, a będziemy już mogli mówić o laurach na najwyższym poziomie, czego oczywiście wszystkim życzymy tym, którzy tutaj szkolą się pod Waszym okiem, okiem opiekunów, osób prowadzących daną sekcję i cieszmy się z tego, co mamy jako mieszkańcy powiatu tomaszowskiego. Cieszymy się, że mamy taką placówkę, która budzi zaufanie, która budzi radość i zadowolenie, że można współuczestniczyć w czymś, co jest ważne dla innych i można się tym dzielić.