Podsumowanie Zawodów Jeździeckich 9-11.06.23 Stado Ogierów w Bogusławicach

198

Autor: Stado Ogierów w Bogusławicach

W dniach 9-11.06.23 w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyły się ZAWODY KRAJOWE W WKKW. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda. Zmagania zawodów rozpoczęły się konkursem ujeżdżania i skoków. W niedzielę odbyła się próba crossu która wyłoniła zwycięzców. Uwieńczeniem zawodów była oficjalna dekoracja. W czasie całych zawodów dostępny był duży dobrze zaopatrzony bar serwujący posiłki domowe, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita) oraz Food Truck – lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.
W niedzielę odbyło się otwarcie strefy Grill Bar – pyszne potrawy z grilla. Dodatkową atrakcją była możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych. Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) adresowany jest do wszystkich uprawiających sport konny oraz zainteresowanych końmi i ich hodowlą.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Wojtysiak oraz Burmistrz Miasta Wolbórz Pan Andrzej Jaros.