Filip” – seans z cyklu Kultura Dostępna

226

Sieć kin Helios zaprasza na kolejny tytuł z cyklem Kultura Dostępna. W czwartek 29 czerwca zagramy film Filip, który zdobył między innymi Złote Lwy w kategorii najlepsze zdjęcia i najlepsza charakteryzacja

Jest to świetny wybór dla wielbiciele produkcji z tematyką wojenną w tle. Obraz zrealizowano według scenariusza na kanwie powieści Leopolda Tyrmanda pod tym samym tytułem. Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje oraz repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.