Oświadczenie Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim

255

Autor: Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim

W związku z publikacjami na temat naszego obiektu – ze względu na fakt, że żaden z dziennikarzy, pisząc artykuł o Arenie, nie zwrócił się do nas o komentarz – chcemy zamieścić kilka słów wyjaśnień.

Cała Europa przechodzi kryzys energetyczny.We Francji zamykano baseny ze względu na koszty energii.

Podczas budowy toru, nikt nie mógł przewidzieć pandemii, wojny i takiego kryzysu. Musimy reagować na bieżące wydarzenia – zwłaszcza, że związek i ministerstwo odpowiedzialne za łyżwiarstwo szybkie w kraju – nie były zainteresowane pomocą.

Do tego roku w naszym obiekcie regularnie mroziliśmy tor od października do marca, a także w sezonie letnim.

Przy obecnych cenach, które dają miesięczne koszty mrożenia na poziomie miliona złotych – musieliśmy termin ten przesunąć.

Nie znaczy to jednak, że tak będzie już zawsze. Obiekt strategiczny dla rozwoju jakiejś dyscypliny w kraju, powinien mieć też strategiczne wsparcie tych, którzy za nią odpowiadają.

Obecny minister sportu nie był zainteresowany pomocą obiektowi – mimo, że jak podkreślają media – miał być to obiekt strategiczny dla rozwoju łyżwiarstwa. Arena szuka i będzie szukać dodatkowych źródeł dochodu organizując inne wydarzenia.

Jesteśmy do tego zmuszani od momentu, w którym ministerstwo podjęło decyzje o budowie toru w Zakopanem.

Ministerstwo z własnych środków buduje ten obiekt i będzie go utrzymywać – nasz zrzucając na barki samorządu.

Czy takie nierówne traktowanie świadczy o poważnym podejściu do rozwoju tej dyscypliny w kraju?

Tor w tomaszowskiej Arenie zamrożony będzie na dzień 28 listopada i wtedy też rozpocznie się pierwsze zgrupowanie Kadry.

Roman Derks,Prezes Tomaszowskiego Centrum Sportu.