„O psie, który jeździł koleją” – Seans z Cyklu Kultura Dostępna

204

Rok 2023 w Kulturze Dostępnej zakończymy opowieścią o niezwykłym psie podróżniku o imieniu Lampo. Przypadkowe spotkanie sympatycznego czworonoga z Zuzą, której tata pracuje na kolei, zmienia jej życie nie do poznania. Dzięki ich przyjaźni dziewczynka lepiej radzi sobie z chorobą.

Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje i repertuar najnowszej edycji cyklu w kinach Helios w całej Polsce dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna oraz www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/kultura-dostepna.

Projekt dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.